"Zdeprawowany biznes" w Niemczech. To duży problem

- Targi myśliwskie takie jak te w Dortmundzie w Niemczech jasno pokazują czym w rzeczywistości są polowania dla trofeów – to ogromny, zdeprawowany biznes, który nie ma nic wspólnego z ochroną dzikiej przyrody. To, co się liczy to ilość sprzedanych egzotycznych wypraw łowieckich i liczba zabitych dla trofeów zwierząt - komentuje Iga Głażewska, dyrektorka Humane Society International (HSI) w Polsce, organizacji zajmującej się ochroną zwierząt.

W Dortmundzie organizowane są targi łowieckie "Jagd und Hund", gdzie promuje się wyjazdy na polowania na zakazane gatunki zwierząt
W Dortmundzie organizowane są targi łowieckie "Jagd und Hund", gdzie promuje się wyjazdy na polowania na zakazane gatunki zwierząt
Źródło zdjęć: © PAP | Marcin Bielecki
oprac. KKG

Od lat w Niemczech w Dortmundzie organizowane są targi łowieckie "Jagd und Hund", gdzie promuje się wyjazdy na polowania na zakazane gatunki zwierząt. Wszystko po to, by przywieźć z takiej wyprawy tzw. trofea z zabitych zwierząt. W Niemczech jest to duży problem. Bo w latach 2014-2020 do Niemiec sprowadzono trofea z 5409 zwierząt, należących do gatunków chronionych.

- Łowcy trofeów lubią mówić o tym, w jaki sposób polowania dla trofeów na zagrożone gatunki przyczyniają się do wzmacniania ochrony dzikich zwierząt czy wspierania lokalnych społeczności – nigdy tak jak podczas targów "Jagd und Hund", cynizm tych argumentów nie jest bardziej uderzający - dodaje w rozmowie z PAP przedstawicielka organizacji HSI.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Myśliwi odpierają krytykę ministra rolnictwa. "Nie można mówić, że nie robią"

Głażewska przytacza opinie naukowców, którzy uważają, że polowania dla trofeów napędzają wymieranie zwierząt takich jak słonie, lwy czy lamparty.

- W świecie masowego wymierania gatunków i kryzysu bioróżnorodności nie ma miejsca na polowania dla trofeów. Wie to już znakomita większość Europejczyków, w tym Polek i Polaków, którzy sprzeciwiają się temu procederowi i popierają zakaz importu trofeów łowieckich do Unii Europejskiej - mówi.

Niemieckie targi w ogniu krytyki

Od lat niemieckim targom "Jagd und Hund" sprzeciwiają się osoby wrażliwe na dobro zwierząt i walczące o ich prawo do życia, a także organizacje takie jak właśnie HSI.

Humane Society International (HSI) to międzynarodowa organizacja założona w 1991 roku, zajmująca się ochroną zwierząt i walką o ich bardziej humanitarne traktowanie. Humane Society International wraz z organizacjami partnerskimi stara się wypracować długoterminowe rozwiązania typowych problemów zwierzęcych i promować zasady etyki, szacunku i współczucia dla wszelkiego życia. Jest jedną z najbardziej znanych organizacji tego typu na świecie.

Źródło artykułu:PAP
łowiectwomyśliwipolowania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (41)