Trwa ładowanie...
d2iz0k5
dług publiczny

Zegar liczący zadłużenie Polski stanie w centrum Warszawy

724 mld 259 mln 822 tys. 418 zł - tyle dziś o godz. 13.00 wyniesie nasz dług publiczny - czytamy w "Metrze".

Share
d2iz0k5

To suma zadłużenia wszystkich naszych instytucji publicznych. Zaś na pomysł pokazania tej kwoty w centrum stolicy i na specjalnej stronie internetowej wpadł prof. Leszek Balcerowicz.

Autor reformy gospodarczej z 1990 r. chce w ten sposób zwrócić uwagę na groźne i ciągle rosnące zadłużenie Polski i wywołać tym samym coraz silniejsze naciski na wprowadzenie poważnych reform.

W 2011 r. na obsługę naszego długu wydamy 38 mld zł, czyli tyle samo, ile wpływa co roku do budżetu z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych.

d2iz0k5

- Demokracja wymaga społeczeństwa obywatelskiego. Trzeba organizować ludzi, którzy chcą, by Polska szybciej doganiała Zachód. W USA ludzie dołączają się do stowarzyszeń i organizacji, wysyłają do władz miliony e-maili, bo tylko wtedy ktoś się z nimi liczy. Pytajmy więc o powody zwiększenia zatrudnienia w urzędach gmin, domagajmy się sensownych inwestycji - mówi prof. Balcerowicz w dzienniku "Metro" w kontekście zbliżających się wyborów samorządowych i nadmiernego zadłużania się niektórych gmin.

d2iz0k5

Podziel się opinią

Share
d2iz0k5
d2iz0k5