Trwa ładowanie...
d3bdag3

Zelmer zawarł z BRE Bankiem porozumienie w sprawie opcji walutowych

20.2.Warszawa(PAP) - Zelmer zawarł z BRE Bankiem porozumienie w
sprawie restrukturyzacji portfela opcji walutowych o wartości 30
mln euro - poinformowała spółka w piątkowym...

d3bdag3
d3bdag3

20.2.Warszawa(PAP) - Zelmer zawarł z BRE Bankiem porozumienie w sprawie restrukturyzacji portfela opcji walutowych o wartości 30 mln euro - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

"Zgodnie z osiągniętym z Bankiem porozumieniem, termin realizacji transakcji opcji walutowych o łącznej wartości 30 mln EUR (obowiązek sprzedaży przez Zelmer S.A. na rzecz Banku) uległ przesunięciu z okresu od stycznia 2009 r. do czerwca 2009 r. na okres od lipca 2009 r. do końca 2010 r."- napisano w komunikacie.

"Bank podjął także decyzję o przyznaniu Spółce nowego limitu generalnego, w ramach którego został podniesiony limit kredytowy zabezpieczający walutowe transakcje terminowe i pochodne do wysokości 28 mln PLN. Jednocześnie zwiększony został poziom limitu bezdepozytowego z 9 mln PLN do 28 mln PLN, co oznacza, że do kwoty 28 mln PLN Spółka jest zwolniona z wpłacania depozytu zabezpieczającego walutowe transakcje opcyjne" - dodaje komunikat.

Spółka podała, że osiągnięte z BRE porozumienie stanowi restrukturyzację 75 proc. (w ujęciu wartościowym) wszystkich otwartych przez nią pozycji w transakcjach opcji walutowych.

d3bdag3

"Z pozostałymi bankami, z którymi Spółka zawarła transakcje opcyjnie prowadzone będą negocjacje w celu ich restrukturyzacji" - napisano w komunikacie.

Zdaniem spółki dzięki przesunięciu w czasie terminów realizacji zawartych transakcji walutowych dopasowała ona zapadalności realizacji tych transakcji do uaktualnionej wysokości ekspozycji w walucie euro w latach 2009 - 2010. Spółka ma także możliwość rozliczenia transakcji opcyjnych przed terminem ich zapadalności. Zwiększenie limitu bezdepozytowego do wysokości 28 mln zł zmniejsza ryzyko i koszty obsługi opcji.

"W ocenie Spółki zawarte walutowe transakcje opcyjne nie zagrażają sytuacji finansowej Spółki, i pozwalają na terminowe regulowanie bieżących i przyszłych zobowiązań Spółki"- napisano w komunikacie.(PAP)

gor/

d3bdag3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bdag3