Trwa ładowanie...

Złoty mocniejszy po decyzji RPP

Polska waluta umocniła się do wszystkich zagranicznych walut.

Share
Złoty mocniejszy po decyzji RPPFot: Piotr Jedzura/REPORTER
d3j0e1m

Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Koszt kapitału w Polsce pozostał zatem na rekordowo niskim poziomie. Decyzja rady jest zgodna z przewidywaniami inwestorów, którzy po publikacji decyzji wzięli się za kupowanie polskiej waluty.

Najnowszy raport NBP sprawił, że złoty umocnił się do wszystkich najważniejszych walut. Notowania euro wynoszą 4,33 zł, dolar kosztuje 3,81 zł, a frank szwajcarski jest wyceniany na 3,95 zł. Polska waluta umocniła się również do funta, którego notowania wynoszą 5,55 zł. Więcej na temat decyzji RPP pisaliśmy w tutaj.

Zobacz, jak w środę zmieniały się notowania złotego w stosunku do zagranicznych walut

d3j0e1m

Czerwcowe posiedzenie jest ostatnim, któremu przewodniczył Marek Belka. Ustępuje on ze stanowiska po 6 latach. Jego następcą zostanie prawdopodobnie Adam Glapiński.

Na 16:00 została zaplanowana konferencja prasowa po dwudniowym posiedzeniu. Prawdopodobnie nie usłyszymy niczego nowego, ale warto zwrócić uwagę na ocenę ostatnich danych makro przez radę. Maciej Jędrzejczyk, dyrektor zarządzający Saxo Banku zwraca uwagę, że kolejne posiedzenia RPP pod nowym przewodnictwem mogą być ciekawsze.

- To ostatnie spotkanie RPP pod jego przywództwem, więc nic poza powtórką o odpowiednim poziomie stóp procentowych i ścieżce zrównoważonego wzrostu nie należy się raczej spodziewać. Następne posiedzenia mogą być dużo ciekawsze, choć musiałby się znaleźć ku temu jakiś konkretny powód. Zobaczymy, czy takie akcenty pojawią się już dzisiaj, bo ostatnie dane o dynamice PKB i spadającej inflacji mogą skłaniać RPP do lekkiej zmiany tonu - komentuje Maciej Jędrzejczyk.

d3j0e1m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j0e1m
d3j0e1m