Trwa ładowanie...

Zmiana dostawcy prądu. W ciągu miesiąca ponad 10 tys. osób zmienia sprzedawcę

Mimo że zmieniać dostawcę prądu możemy od kilku lat, to wciąż do Urzędu docierają skargi klientów.

Share
Zmiana dostawcy prądu. W ciągu miesiąca ponad 10 tys. osób zmienia sprzedawcę
Fot: pixabay/ CC0 Public Domain
dr6qtuv

Miesięcznie ponad 10 tysięcy osób zmienia sprzedawcę prądu - wynika z danych Urzędu Regulacji Energetyki. Możemy to robić od lipca 2007 roku - od tego czasu zdecydowało się na to ponad pół miliona klientów. Na początku dużo chętniej decydowały się na to przedsiębiorstwa, teraz osoby prywatne.

Mimo że zmieniać dostawcę prądu możemy od kilku lat, to wciąż do Urzędu docierają skargi klientów. Chodzi głównie o nie do końca uczciwych sprzedawców, którzy nie informują rzetelnie o tym, co jest zawarte w proponowanej przez nich umowie - mówi rzeczniczka URE Agnieszka Głośniewska.

dr6qtuv

Dlatego tak ważne jest, by dokładnie czytać je przed podpisaniem - dodaje. - Podpis, który składamy na umowie jest bardzo ważny i rodzi wiele różnych konsekwencji, zdarza się niestety, że negatywnych i finansowych - wyjaśniła.

Zmiana sprzedawcy prądu jest bezpłatna. Możemy to robić dowolną liczbę razy.

W raporcie Urzędu Regulacji Energetyki czytamy, że w grupie taryfowej G (gospodarstwa domowe) w październiku 2015 roku, liczba użytkowników zmieniających sprzedawcę energii wyniosła 10 566. Liczba zmian dokonanych przez pozostałych odbiorców (z grupy taryfowej A,B,C) w październiku wyniosła 4 040.
[

Źródło: URE, dane za październik 2015 roku ]( # )

Liczba odbiorców w gospodarstwach domowych według stanu na koniec października 2015 roku (grupa taryfowa G), wyniosła 372 660, a więc zwiększyła się od końca grudnia 2014 roku o 84 933, co stanowi wzrost o 29,5 proc. - wynika z danych URE. Z kolei liczba pozostałych odbiorców wzrosła w październiku o 25,9 proc. (w stosunku do grudnia ubiegłego roku) do poziomu 154 587.

dr6qtuv

Podziel się opinią

Share
dr6qtuv
dr6qtuv