Trwa ładowanie...
dsbm7rr
11-04-2016 19:50

Zmiany kadrowe w zarządzie Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia

Rada nadzorcza Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia (MSR Gryfia) zmieniła skład zarządu spółki; jej nowym prezesem został Marek Różalski - poinformował w poniedziałek PAP członek rady Paweł Bakun.

dsbm7rr
dsbm7rr

Członkiem zarządu ds produkcji został Mariusz Ronewicz. W składzie zarządu pozostał Tomasz Łozowski - przedstawiciel pracowników.

Od grudnia ub.r. firma nie miała prezesa. Jego obowiązki pełnił przedstawiciel poprzedniej rady nadzorczej. Wcześniej prezesem była odwołana Hanna Hańć.

"Zadaniem nowego zarządu jest w pierwszym rzędzie opanowanie bieżącej sytuacji spółki, a w konsekwencji przygotowanie jej do realizacji wyzwania, jakim jest budowa dużych statków w regionie" - powiedział Bakun.

Zaznaczył, że powołani do zarządu ludzie to fachowcy z branży, którzy dają wiarygodne gwarancje, że poradzą sobie z postawionymi przed nimi, trudnymi zadaniami.

dsbm7rr

58-letni Różalski jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Przez 11 lat był członkiem zarządów, w tym prezesem stoczni remontowych w Szczecinie i Świnoujściu. Wcześniej kierował też w jednej z nich pionem produkcji. Był też członkiem rad nadzorczych Stoczni Remontowej Gryfia w Szczecinie i Morskiej Stoczni Remontowej w Świnoujściu, zanim doszło do ich połączenia.

38-letni Ronewicz ukończył Politechnikę Gdańską, specjalność siłownie okrętowe. W ostatnich latach prowadził własną działalność biznesową w branży remontów jednostek pływających.

W styczniu spółka informowała, że według wstępnych wyników w ub.r. osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 183 mln zł, czyli o 20 mln zł wyższe niż w roku poprzednim, a jej sytuacja finansowa jest stabilna. Zarząd stoczni zapewniał wówczas, że nie ma powodów do obaw o zachowanie płynności finansowej.

Stanowisko władz firmy - jak w nim napisano - przedstawione zostało w związku z informacjami medialnymi na temat stoczni, w tym o śledztwie prokuratorskim w sprawie szkody majątkowej, którą miał wyrządzić stoczni jej zarząd. Według ustaleń prokuratury, do wyrządzenia szkody majątkowej wielkich rozmiarów w wysokości co najmniej 1,5 mln zł miało dojść w okresie od czerwca 2013 r. do października 2015 r.

dsbm7rr

Szkoda miała powstać z powodu "określonych decyzji i działania podejmowanych przez zarząd", ale prokurator prowadzący śledztwo nie ujawnił konkretów.

MSR Gryfia wykonuje remonty, przebudowy i budowy statków różnych typów i rozmiarów, do panamaksów włącznie. Od ponad 15 lat jest także producentem konstrukcji stalowych offshore. Ma dwa zakłady produkcyjne - w Szczecinie i Świnoujściu. MSR Gryfia jest częścią grupy MARS Shipyards & Offshore.

87,5 proc. akcji Gryfii jest w posiadaniu Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Mars; pozostałe 12,5 proc. mają pracownicy. Mars Fundusz Inwestycyjny Zamknięty jest zarządzany przez MS Towarzystwo Funduszy inwestycyjnych, które jest spółką należącą w całości do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

dsbm7rr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsbm7rr