Trwa ładowanie...

Zmiany w Deutsche Bank Polska. Uwaga na przerwy techniczne

Santander Bank Polska przejął wydzieloną część Deutsche Bank Polska. Pod nowe skrzydła przechodzą w ten weekend klienci indywidualni.

Zmiany w Deutsche Bank Polska. Uwaga na przerwy techniczneŹródło: WP.PL, fot: Bartosz Wawryszuk
d2kmhi9
d2kmhi9

W piątek 9 listopada placówki Deutsche Bank Polska zostały zamknięte o 15.00, a systemy bankowości elektronicznej zaczęły być zamykane o 18.00. To dopiero wierzchołek góry lodowej. Produkty Deutsche Bank, w tym m.in. kredyt gotówkowy zostaną przeniesione na stałe do Santandera.

W Deutsche Bank Polska pozostaje natomiast obsługa polskich i zagranicznych korporacji, instytucji finansowych oraz sektora publicznego w ramach Bankowości Inwestycyjnej i Korporacyjnej. Oprócz tego - także portfel hipotek walutowych.

Jeśli w przeszłości podpisałeś umowy na wspomniane produkty, twój kontakt z bankiem będzie możliwy za sprawą systemu elektronicznego db hipoNET, strony internetowej www.db.com/poland, czy serwisu telefonicznego.

Money.pl
Źródło: Money.pl

Korzystałeś z bankowości elektronicznej Deutsche Banku? Przygotuj się na te zmiany

W ten weekend bankowość elektroniczna Deutsche Banku będzie zawieszona. Od poniedziałku będziesz mógł się zalogować na serwisy db powerNET i db esayNET tylko po to, by przenieść się do internetowych usług Santandera. Na tę zmianę masz czas do 12 stycznia 2019 roku. Bank deklaruje, że cały proces jest intuicyjny i sprowadza się do wykonywania instrukcji, które będą wyświetlane na ekranie.

Money.pl
Źródło: Money.pl

Podobnie wygląda to w przypadku bankowości mobilnej. Po zakończonej migracji bez przeszkód będzie można korzystać z aplikacji Santander Mobile i płacić za pomocą Blika. Posiadacze kart płatniczych Deutsche Banku nie będą mogli jednak korzystać z Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay oraz Fitbit Pay.

d2kmhi9

Aby móc płacić urządzeniami mobilnymi, trzeba będzie poczekać na nowe karty od Santandera, który obiecuje wręczyć je nie później niż w ciągu najbliższych sześciu miesięcy (ale będzie też można złożyc wniosek o kartę i otrzymać ją wcześniej). Do tego czasu nie będzie problemu z wykonaniem transakcji z wykorzystaniem kart płatniczych Deutsche Banku.

Jak będzie w Santanderze? Na pewno nie drożej

Santander Bank Polska zapewnia, że nie podniesie nowym klientom cen za korzystanie z poszczególnych produktów. Nie zmieni się również oprocentowanie rachunków osobistych, czy sposób spłaty kredytów hipotecznych, zaciągniętych w Deutsche Banku w złotówkach.

Co więcej, Santander obiecuje obniżyć niektóre z opłat. Tańsza będzie realizacja zleceń stałych, a także opłat ELIXIR czy przelewów do ZUS i US dla wybranych kont.

Zmianie ulegną natomiast nazwy oferowanych kart oraz rachunków. Od poniedziałku posiadacze:

d2kmhi9

• Kart Deutsche Bank Silver będą posiadać kartę Silver
• Kart Deutsche Bank Gold będą posiadać kartę Gold,
• Kart IQ World MasterCard będą mieli karty World,

Nazwa Deutsche Bank zniknie również z kart Deutsche Bank Platinium, Deutsche Bank Premium Club Silver oraz Deutsche Bank Premium Club Gold. Ta ostatnia zmieni się po prostu w kartę kredytową Gold.

Money.pl
Źródło: Money.pl

Santander usunie także skróty kojarzące się z Deutsche Bankiem z kont:

d2kmhi9

• db Elite od poniedziałku będzie nazywać się Kontem Elite,
• db Life zmieni się na konto Life
• db NET oraz db Invest będą Kontem NET,
• db Smart oraz db Junior będą Kontem Smart,
• db Open będzie Kontem Open

Warto pamiętać, że scalone zostaną konta db Fokus, db Start, db Status, db Inwestor, db Konto. 12 listopada zostaną zamienione na stałe na Konto Inwestor. Jest to jednak zmiana czysto techniczna, klienci nie będą tego odczuwać i nadal będą mieć te same konta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2kmhi9

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kmhi9