Trwa ładowanie...
d29ac2g

Zmiany w raportowaniu spółek giełdowych, wzrosną kary

Do połowy 2016 r. zostaną wprowadzone istotne zmiany w zakresie obowiązków informacyjnych spółek giełdowych. Zniknie katalog informacji bieżących, a kary finansowe za naruszenie przepisów będą bardziej dotkliwe.

Share
d29ac2g

Nagranie wideo:

http://serwiswideo.pap.pl/wideo/Zmiany-w-raportowaniu-spolek-gieldowych-zniknie-katalog-inf-biezacych-wzrosna-kary.mp4

"Po zmianach wprowadzona zostanie w całej Unii Europejskiej jednolita definicja informacji poufnej, a także wspólne zasady jej ujawniania. W praktyce oznacza to, że z polskich przepisów zniknie katalog informacji bieżących, a więc tych, które są zawsze ujawniane. (...) Unia Europejska uznała również, że konieczne jest wprowadzenie odstraszających sankcji we wszystkich państwach członkowskich. W rezultacie należy się spodziewać zwiększenia kar administracyjnych" - mówi PAP Adam Puchalski z kancelarii Greenberg Traurig.

Unia Europejska zdecydowała o wprowadzeniu zmian do przepisów regulujących obowiązki emitentów w państwach członkowskich. Chodzi przede wszystkim o rozporządzenie Market Abuse Regulation (MAR) w sprawie nadużyć na rynku oraz zmiany wprowadzone do dyrektywy Transparency.(PAP)

laz/

Nagranie udostępniamy bezpłatnie.

Pobranie jest możliwe po podaniu loginu i hasła:

użytkownik: wideo01

d29ac2g

Podziel się opinią

Share
d29ac2g
d29ac2g