Trwa ładowanie...
dchypin

Zmiany w regulaminie Allegro. Serwis zmienia sporo opłat

Serwis Allegro zapowiada zmiany w regulaminie, ale nie obędzie się również bez podwyżek. Tym razem podniesione będą między innymi prowizje za sprzedaż gier planszowych czy artykułów dla dzieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Allegro wprowadza sporo zmian
Allegro wprowadza sporo zmian (WP.PL)
dchypin

We wrześniu serwis podniósł prowizję za sprzedaż m.in. zegarków czy sprzętu sportowego. Teraz, jak podaje serwis podwyżki dotkną kolejnych kategorii.

Na przykład prowizja dla gier dla dzieci wzroście z 10 do 12 proc. na przedmioty o wartości do 50 zł. Jeśli natomiast gra będzie warta więcej, sprzedawca zapłaci 6 zł plus 8 proc. od nadwyżki od ponad 50 zł.

W podkategorii "Żywność dla dzieci" zmieni się prowizja z 10 na 11 proc.

dchypin

Ketchupy smakowe - hit czy profanacja?

Jeśli chodzi o gry planszowe, to prowizja podskoczy z 8 proc. na: 12 proc. dla przedmiotów, których wartość wynosi do 50 zł oraz 6 zł + 8 proc. od nadwyżki z ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej kwoty.

Od 2 października mają wejść w życie też inne zmiany w Allegro. Każdy sprzedający będzie mógł na przykład sprzedawać karty podarunkowe, zmienią się też zasady sprzedaży biletów oraz korzystania z Monet w aplikacji mobilnej.

dchypin

- Sprzedający nie będą już oceniani przez kupujących za czas wysyłki, ponieważ przeważnie nie mają wpływu na sposób realizacji dostawy przez operatora logistycznego - zapowiada również firma.

Zmiany dotkną też Monety Allegro. - Chcemy, aby z puli Monet, które przeznaczamy na promowanie ofert mogło korzystać więcej uczestników programu Super Sprzedawca. Dlatego zmienimy liczbę Monet, które przydzielamy za każde 5000 zł obrotu, z 25 do 20 - wyjaśnia serwis.

W maju również sprzedawców dotknęły podwyżki. Wzrosły wtedy m.in. opłaty za sprzedaż artykułów GSM.

Czytaj też: Allegro uruchomiło usługę zakupów z odroczoną płatnością

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dchypin

Podziel się opinią

Share
dchypin
dchypin