Trwa ładowanie...

Zmiany w rozkładzie jazdy Kolei Śląskich

Od czwartego września zostanie zaktualizowany rozkład jazdy pociągów Kolei Śląskich (KŚ). Z największymi zmianami muszą liczyć się pasażerowie linii Sosnowiec Główny - Tychy Lodowisko, Katowice-Zwardoń oraz Katowice - Wisła Głębce.

Zmiany w rozkładzie jazdy Kolei ŚląskichŹródło: Eastnews, fot: MAREK ZAJDLER/EAST NEWS
d19lvjp
d19lvjp

To czwarta z pięciu korekt tegorocznego rozkładu KŚ, będzie obowiązywała do 15 października. Zmiany wynikają z szeroko zakrojonych prac remontowo-modernizacyjnych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury - PKP Polskie Linie Kolejowe.

Jak podają KŚ, na linii Sosnowiec Główny - Tychy Lodowisko (S4) od 8 do 15 października część pociągów będzie kursować w skróconej relacji lub z wykorzystaniem zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Katowice-Tychy Lodowisko.

Od godz. 8. 5 września do 15:55 9 września zostanie całkowicie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Bielsko-Biała Główna - Bielsko Biała Lipnik. Na tym odcinku będą kursować autobusy zastępcze skomunikowane z pociągami.
Od 10 do 14 października pociąg "Reksio" do Bielska-Białej będzie kursował w skróconej relacji ze stacji Tychy. Dojazd z Katowic zostanie zapewniony pociągiem innej linii, z uwzględnieniem czasu koniecznego na przesiadkę.

W związku z kontynuacją naprawy mostu kolejowego w Cieszynie, od 4 do 29 września całkowicie zostanie wstrzymany ruch pomiędzy stacjami Cieszyn a Cieszyn Marklowice. Pasażerowie będą mogli pokonać tę trasę autobusami.

d19lvjp

Ze względu na przebudowę mostu w Goleszowie od 4 września do 15 października na linii S6 (Katowice - Wisła Głębce) zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa - w dwóch wariantach. W pierwszym autobusy będą kursować pomiędzy Goleszowem a Wisłą Uzdrowisko z postojami na wszystkich stacjach pośrednich.

W drugim wariancie autobusy będą kursowały pomiędzy Skoczowem a Wisłą Głębce z pominięciem stacji Skoczów Bładnice, Goleszów, Ustroń i Ustroń Zdrój. Linia S6 cieszy się dużym zainteresowaniem osób podróżujących z rowerami, dlatego KŚ zwracają uwagę, że w autobusach komunikacji zastępczej możliwość przewożenia rowerów będzie bardzo ograniczona.

Przewoźnik zaznacza, że wszystkie te zmiany są niezależne od Kolei Śląskich i wynikają z prac prowadzonych przez PKP PLK.

Ze szczegółowymi godzinami odjazdów oraz terminami kursowania pociągów można zapoznać się w Liniowym Rozkładzie Jazdy dostępnym na stronie internetowej KŚ oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach sporządzanych przez PKP PLK, dostępnych m.in. na dworcach kolejowych i peronach.

d19lvjp

Informacje można uzyskać także dzwoniąc na infolinię KŚ (32 428 88 88), czynną całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Do dyspozycji podróżnych jest również Centrum Obsługi Pasażera na Dworcu Głównym w Katowicach. Od 2 do 5 września Centrum będzie czynne dłużej niż zazwyczaj - od godz. 5:30 do 21.

Koleje Śląskie należą do samorządu woj. śląskiego. Obecnie na kilkunastu liniach w regionie przewożą ponad 16 mln pasażerów rocznie. Obsługę całości regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich przewoźnik przejął w grudniu 2012 r.

d19lvjp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19lvjp