ycipk-snb0ep

Zmowa cenowa. UOKiK sprawdza, czy firmy z Małopolski wpływały na wynik przetargów

UOKiK wszczął postępowanie w sprawie zmowy przetargowej. Trzej przedsiębiorcy mogli wpływać na wyniki zamówień publicznych na dowóz uczniów do szkół. Poszkodowanymi mogły być małopolskie gminy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Urząd podejrzewa, że firmy mogły zastosować  mechanizm rozstawiania i wycofywania ofert.
Urząd podejrzewa, że firmy mogły zastosować mechanizm rozstawiania i wycofywania ofert. (Pixabay.com)
ycipk-snb0ep

Urząd wszczął postępowanie przeciwko trzem przedsiębiorcom, którzy startowali w przetargach na przewóz uczniów do szkół w woj. małopolskim. Są to: Firma Transportowo Turystyczna „Jakubas” Krystyna Jakubas, Firma Transportowo Usługowa Magdalena Jakubas i Euro Bus Marek Jakubas.

- Przedsiębiorcy mogli wpłynąć na wyniki kilku przetargów w latach 2014-2017. Podejrzewamy, że mogli zastosować mechanizm rozstawiania i wycofywania ofert. Jeżeli ich propozycje były najkorzystniejsze, wówczas zwycięzca przetargu rezygnował z podpisania umowy. Mogło to być celowe działanie, które miało doprowadzić do wyboru droższej oferty przez gminę – mówi wiceprezes UOKiK Michał Holeksa.

ycipk-snb0ep

Wartość zamówień ogłaszanych przez samorządy wahała się od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Maksymalna kara za praktyki ograniczające konkurencję może wynieść do 10 proc. obrotu przedsiębiorcy.

Obejrzyj: Rolnicy wtargnęli na konferencję. Prezes UOKiK oburzony. "Komedia"

UOKiK przypomina, że za stosowanie praktyk ograniczających konkurencję grozi kara finansowa do 10 proc. obrotu. Osoby, które mają wiedze o praktykach ograniczających konkurencję, są proszone o powiadomienie UOKiK. Można kontaktować się telefonicznie (22 55 60 500) lub mailowo (sygnalista@uokik.gov.pl).

ycipk-snb0ep

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-snb0ep

ycipk-snb0ep
ycipk-snb0ep