Trwa ładowanie...
dibms6k

Zmowa cenowa. UOKiK sprawdza, czy firmy z Małopolski wpływały na wynik przetargów

UOKiK wszczął postępowanie w sprawie zmowy przetargowej. Trzej przedsiębiorcy mogli wpływać na wyniki zamówień publicznych na dowóz uczniów do szkół. Poszkodowanymi mogły być małopolskie gminy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Urząd podejrzewa, że firmy mogły zastosować  mechanizm rozstawiania i wycofywania ofert.
Urząd podejrzewa, że firmy mogły zastosować mechanizm rozstawiania i wycofywania ofert. (Pixabay.com)
dibms6k

Urząd wszczął postępowanie przeciwko trzem przedsiębiorcom, którzy startowali w przetargach na przewóz uczniów do szkół w woj. małopolskim. Są to: Firma Transportowo Turystyczna „Jakubas” Krystyna Jakubas, Firma Transportowo Usługowa Magdalena Jakubas i Euro Bus Marek Jakubas.

- Przedsiębiorcy mogli wpłynąć na wyniki kilku przetargów w latach 2014-2017. Podejrzewamy, że mogli zastosować mechanizm rozstawiania i wycofywania ofert. Jeżeli ich propozycje były najkorzystniejsze, wówczas zwycięzca przetargu rezygnował z podpisania umowy. Mogło to być celowe działanie, które miało doprowadzić do wyboru droższej oferty przez gminę – mówi wiceprezes UOKiK Michał Holeksa.

dibms6k

Wartość zamówień ogłaszanych przez samorządy wahała się od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Maksymalna kara za praktyki ograniczające konkurencję może wynieść do 10 proc. obrotu przedsiębiorcy.

Obejrzyj: Rolnicy wtargnęli na konferencję. Prezes UOKiK oburzony. "Komedia"

UOKiK przypomina, że za stosowanie praktyk ograniczających konkurencję grozi kara finansowa do 10 proc. obrotu. Osoby, które mają wiedze o praktykach ograniczających konkurencję, są proszone o powiadomienie UOKiK. Można kontaktować się telefonicznie (22 55 60 500) lub mailowo (sygnalista@uokik.gov.pl).

dibms6k

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

dibms6k

dibms6k
dibms6k