Trwa ładowanie...

Znaleziono kupca dla Huty Częstochowa

Ukraiński Związek Przemysłowy Donbasu ISD znalazł potencjalnego kupca stalowni Huty Częstochowa. Jego nazwa nie została ujawniona, jednak wiadomo, że jest to firma z Polski.

Znaleziono kupca dla Huty CzęstochowaŹródło: Thinkstockphotos
d1drjku
d1drjku

Prezes ISD Serhij Taruta powiedział, że produkcja stali w Polsce jest mniej opłacalna niż na Ukrainie, dlatego będzie ona przygotowywana w Ałczewsku w Zagłebiu Donieckim, a potem przewożona do Polski dla dalszej obróbki. Stalownia w Częstochowie zostanie sprzedana firmie, która jest zainteresowana kupnem. Ma to być polska firma produkująca rury. - W ten sposób zachowujemy wysokość produkcji stali w Polsce i ulepszamy stan naszej gospodarki - powiedział Serhij Taruta nie ujawniając nazwy potencjalnego kupca.

Wcześniej ISD sprzedał polskiej firmie Alchemia zakład produkcji rur wchodzący w skład Huty Częstochowa. Obecnie zatrudnia ona 3 tysięcy osób, z tego pół tysiąca w nieczynnej stalowni. ISD kupiła Hutę Częstochowa w 2005 roku. W 2010 roku w strukturze własnościowej Związku Przemysłowego Donbasu doszło do zmian. Pakiet kontrolny akcji przejął rosyjski biznesmen Aleksandr Katunin. Mniejszościowymi udziałowcami pozostali Serhij Taruta i Ołeh Mkrtczan.

d1drjku
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1drjku

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj