Trwa ładowanie...

Znamy wynik głosowania komisji PE ws. łupków

Wynik wtorkowego głosowania komisji Parlamentu Europejskiego w sprawie gazu łupkowego jest pozytywny dla Polski - uważa minister skarbu Mikołaj Budzanowski.

Znamy wynik głosowania komisji PE ws. łupkówŹródło: Jupiterimages
d1waghe
d1waghe

Komisja Parlamentu Europejskiego ds. energii niewielką większością poparła we wtorek raport, który jest korzystny dla zwolenników gazu łupkowego.

W raporcie komisji PE podkreślono korzyści, jakie mogą płynąć z wydobycia gazu łupkowego dla gospodarki i bezpieczeństwa energetycznego UE. Przeciwnicy - m.in. Zieloni i część liberałów - chcą obostrzenia wydobycia gazu łupkowego w UE, a najzagorzalsi przeciwnicy - nawet zakazu wydobycia.

- Zgadzam się z głównymi tezami raportu, w szczególności dotyczącymi konieczności budowania rynku gazu w oparciu o własne wydobycie oraz tymi, że gaz z łupków może być receptą na surowcową zależność od zewnętrznych dostawców - skomentował Budzanowski.

d1waghe

Minister dodał, że raport nie został przyjęty jednogłośnie, a kolejne głosowanie odbędzie się w środę. We wtorek raport poparło we wtorek 32 europosłów komisji, a przeciw było 23.

Zdaniem szefa resortu skarbu pozytywna decyzja Komisji nie zwalnia Polski z rzetelnego informowania opinii publicznej i gotowości na wyjaśnienie wszystkich pojawiających się wątpliwości. Budzanowski podkreślił, że projekt narodowy nie jest wymierzony przeciwko komukolwiek. Wprost przeciwnie - z dobrodziejstw gazu z łupków mogą skorzystać wszyscy - zaznaczył.

Oba raporty w sprawie gazu łupkowego: wtorkowy raport komisji PE ds. energii oraz raport, nad którym w środę będzie głosowała komisja PE ds. środowiska, będą poddane pod głosowanie przez cały PE jeszcze w tym roku.

d1waghe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1waghe