Trwa ładowanie...

Zrób remont, wynajmiesz mieszkanie za grosze. Polskie miasto daje 50 lokali

Katowice ruszają z nową edycją programu "Mieszkanie za remont". Można mieszkanie wynająć naprawdę tanio, ale trzeba je najpierw samemu wyremontować. Większość mieszkań jest dostępnym w samym centrum Katowic.

Share
Zrób remont, wynajmiesz mieszkanie za grosze. Polskie miasto daje 50 lokali
Źródło: WP.PL, fot: WP.PL
d324ip5

Katowicki Urząd Miasta organizuje program już od 2016 roku. - Tym razem do wyboru jest 50 mieszkań, większość z nich w samym centrum miasta - informuje "Dziennik Zachodni".

Czynsze w programie "Mieszkanie za remont" zaczynają się od niespełna 3 złotych za metr kwadratowy, a maksymalnie sięgają ok. 7 zł. Również powierzchnia mieszkań oferowanych przez magistrat jest bardzo różna. Są zarówno 20-metrowe kawalerki, jak i przestronne, ponad 70-metrowe mieszkania.

Kwieciński zapowiada dopłaty do czynszów. Nie tylko w blokach z programu Mieszkanie Plus

Mieszkanie za remont. Oryginalny pomysł z Katowic

Także zakres prac, które trzeba wykonac przed przeprowadzką się różni. W niektórych lokalach trzeba na przykład zakładać ogrzewanie elektryczne.

d324ip5

Nie każdy jednak może liczyć na mieszkanie od miasta za remont. Miasto stosuje ściśle określone kryteria dochodowe, znaczenie ma też sytuacja rodzinna. Singiel może od miasta wynająć maksymalnie 45-metrowe mieszkanie, ale nie może zarabiać więcej, niż 4,1 tys. zł. Większe mieszkania zarezerwowane są natomiast dla kilkuosobowych rodzin. Dochód w takich gospodarstwach domowych powinien mieścić się w przedziale od 617 zł do 2,6 tys. zł na głowę.

Wnioski można składać do 4 lipca w katowickim magistracie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d324ip5

Podziel się opinią

Share
d324ip5
d324ip5