Trwa ładowanie...
d1qoea5

ZUS ogłosił przetarg na rozwój KSI, niebawem kolejne postępowania

28.01. Warszawa (PAP) - ZUS ogłosił przetarg na rozwój KSI. Niebawem zakład ogłosi także przetargi: na eksploatację i utrzymanie KSI, hurtownię danych, archiwum dokumentów...

Share
d1qoea5

28.01. Warszawa (PAP) - ZUS ogłosił przetarg na rozwój KSI. Niebawem zakład ogłosi także przetargi: na eksploatację i utrzymanie KSI, hurtownię danych, archiwum dokumentów papierowych i elektronicznych, na rozwój EPWD i budowę Centralnego Rejestru Klientów oraz rozwój nowego portalu informacyjnego.

"Największe z tych postępowań to rozwój KSI, szacowane na około 300 mln zł w ciągu 48 miesięcy oraz na utrzymanie i eksploatację KSI, która szacowana jest na około 200 mln zł rocznie" - powiedział na poniedziałkowej konferencji Dariusz Śpiewak, członek zarządu ZUS.

"Wartość pozostałych postępowań jest niższa, myślę, że około 50-60 mln zł każdy" - dodał.

d1qoea5

ZUS w poniedziałek ogłosił przetarg ograniczony na usługi związane z rozwojem Kompleksowego Systemu Informatycznego (KSI). W wyniku postępowania ma zostać podpisana umowa ramowa z co najmniej trzema wykonawcami. Umowa będzie obowiązywała przez 4 lata. Kryterium oceny ofert będą cena za jeden punkt funkcyjny (40 proc.) i jakość wykonanego zadania (60 proc.). Wykonawcy, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert, będą musieli wpłacić wadium w wysokości 8,78 mln zł. Szacowana wartość zakupów w całym okresie obowiązywania umowy to 292,7 mln zł netto. ZUS wymaga, aby w okresie obowiązywania umowy, wykonawca oddał do jego stałej dyspozycji zespół składający się z co najmniej 108 osób.

ZUS w lutym planuje ogłosić przetarg na usługę wsparcia eksploatacji i utrzymania systemu KSI. Będzie to również przetarg ograniczony, a umowa z wybranym wykonawcą będzie podpisana na cztery lata.

Obecnie usługi związane z utrzymaniem i rozwojem KSI na bazie trzyletniej umowy podpisanej w październiku 2010 r. świadczy Asseco Poland. ZUS liczy, że do października 2013 r. wyłoni wykonawców utrzymania i rozwoju KSI. Prezes ZUS Zbigniew Derdziuk ocenił na konferencji założony harmonogram jako realny i poinformował, że w przypadku przedłużających się postępowań ZUS będzie aneksował umowy z dotychczasowym wykonawcą.

ZUS jeszcze w styczniu ogłosi przetarg na rozwój Nowego Portalu Informacyjnego, w ramach Platformy Usług Elektronicznych oraz rozwój EPWD i budowę Centralnego Rejestru Klientów Zakładu. Oba postępowania prowadzone będą w formie przetargu ograniczonego, a umowy z wykonawcami podpisane będą na cztery lata.

d1qoea5

W lutym zakład planuje ogłosić przetargi na archiwum dokumentów papierowych i elektronicznych oraz hurtownię danych wraz z Infrastrukturą Techniczno-Systemową. Również te postepowania prowadzone będą w formie przetargów ograniczonych. W pierwszym przetargu czas trwania umowy określony ma być na 36 miesięcy, a w drugim na 48 miesięcy.

Śpiewak pytany o wskazanie firm, które posiadają odpowiedni potencjał, aby wystartować w planowanych przetargach wymienił spółki, które już realizowały bądź realizują przetargi dla zakładu, czyli m.in. Asseco, Comarch, Sygnity, IBM i HP. (PAP)

gsu/ jtt/

d1qoea5

Podziel się opinią

Share
d1qoea5
d1qoea5