Trwa ładowanie...

ZUS ostrzega przed fałszywymi mailami. To naciągacze

Szereg przedsiębiorców informuje o dziwnych e-mailach, które zawierają sugestię błędnych rozliczeń z tytułu należności składkowych i konieczność ich natychmiastowego sprostowania.

ZUS ostrzega przed fałszywymi mailami. To naciągaczeŹródło: WP.PL, fot: STANISLAW KOWALCZUK / Eastnews
d33jlly
d33jlly

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina przedsiębiorcom, że jeżeli nie zdecydowali się na kontakt z opiekunem klienta drogą mailową, to ZUS maili do nich nie wysyła.

"Prosimy więc uważać na wszelką korespondencję elektroniczną zwracającą uwagę na błędy w rozliczeniach składkowych" - czytamy na stronie ZUS.

Ostrzeżenie spowodowane jest wzmożoną aktywnością osób podszywających się pod pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W ostatnich dniach szereg przedsiębiorców zgłosiło do ZUS informację o dziwnych e-mailach, które zawierały sugestię błędnych rozliczeń z tytułu należności składkowych i konieczność ich natychmiastowego sprostowania. E-maile były rzekomo podpisane przez jednego z dyrektorów ZUS.

Oszuści w każdym z przypadków tłumaczą, że kontaktują się, bo zmieniły się przepisy dotyczące wysokości rent i emerytur. W wiadomościach rozsyłanych pocztą elektroniczną zachęcają do kontaktu z dyrektorami oddziału, ale tak naprawdę w załącznikach przesyłają wirusy. Inną metodą działania oszustów jest namawianie do płatnych porad.

d33jlly

Tymczasem e-maile z ZUS trafiają jedynie do tych przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na taki kontakt ze swoim indywidualnym opiekunem z Zakładu i zawsze widnieje w nich podpis tegoż opiekuna.

W związku z tym ZUS ponownie przypomina, że jego pracownicy nie kontaktują się z klientami w ich indywidualnych sprawach za pośrednictwem e-maili. Tym bardziej nie przekazują tą drogą informacji o możliwych błędach w rozliczeniach. - Prosimy więc o szczególną ostrożność w przypadku otrzymania tego typu korespondencji - apelują przedstawiciele Zakładu.

W celu uniknięcia problemów na pewno nie należy na taką korespondencję odpowiadać. Jednocześnie, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, należy skontaktować się z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod numerem telefonu: 22 560 16 00.

O co walczą "matki 17 zł"?:


d33jlly
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33jlly