Trwa ładowanie...

Związki zawodowe nie dogadały się z Tesco

Tesco zamyka 7 swoich sklepów. To doprowadzi do zwolnień grupowych. Związki domagają się rekompensaty.

Związki zawodowe nie dogadały się z TescoŹródło: WP.PL, fot: WP
decrfbh
decrfbh

Jeszcze we wrześniu tego roku Tesco zamknie siedem swoich sklepów, co doprowadzi do zwolnień grupowych. Przedstawiciele związków zawodowych spotkali się z pracodawcą, by przedstawić mu propozycje rekompensat za nagłą utratę pracy - donosi portal dlahandlu.pl. Do porozumienia między stronami nie doszło.

Związki zaproponowały pracodawcom dodatkowe rekompensaty dla zwalnianych pracowników (w wysokości 5 tys. zł) oraz zasady wypowiedzeń umów (miałyby zostać wręczone w sierpniu) - czytamy na dlahandlu.pl. Tesco nie zgadza się z propozycją związków, tym samym podając ostateczną ofertę ze swojej strony - 2,5 tys. zł oraz 500 zł dla zwalnianych pracowników, pracujących do końca. Związki mogą czuć się zawiedzione, ich zdaniem pracownicy tracą pracę z winy pracodawcy - a nie swojej, a to oznacza, że zasługują na godną odprawę.

Inaczej wygląda ustawowa odprawa - zwalniany pracownik dostanie jednomiesięczne wynagrodzenie, jeżeli był zatrudniony u pracodawcy krócej niż 2 lata, dwumiesięczne wynagrodzenie - w przypadku pracy od 2 do 8 lat oraz trzymiesięczne wynagrodzenie - w momencie przepracowania ponad 8 lat u jednego pracodawcy.

Sklepy sieci Tesco zostaną zamknięte w Gdańsku, Rzeszowie, Chorzowie, Legnicy, Dąbrowie Górniczej, Brodnicy i Mysłowicach.

decrfbh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
decrfbh