Trwa ładowanie...
d9cs12z

Zysk Asseco CE może spaść w '12 o około 15 proc., spółka rozmawia o trzech akwizycjach

17.08. Warszawa (PAP) - Obecny backlog grupy Asseco Central Europe na 2012 r. ma wartość 112,5 mln euro i stanowi 84 proc. sprzedaży zrealizowanej w 2011 r. Pomimo tego prezes...

d9cs12z
d9cs12z

17.08. Warszawa (PAP) - Obecny backlog grupy Asseco Central Europe na 2012 r. ma wartość 112,5 mln euro i stanowi 84 proc. sprzedaży zrealizowanej w 2011 r. Pomimo tego prezes spółki Jozef Klein spodziewa się, że tegoroczne przychody będą na porównywalnym poziomie rdr, EBITDA może być niższa o 5-6 proc. rdr, EBIT spaść o około 10 proc., a zysk netto może być około 15 proc. niższy rdr. Asseco CE prowadzi rozmowy o przejęciach z trzema firmami z Czech.

"Nasz obecny backlog na ten rok ma wartość 112,5 mln euro, co stanowi 84 proc. sprzedaży zrealizowanej w 2011 r., jednak większość obecnie pozyskiwanych kontraktów będzie realizowana już w przyszłym roku, więc będziemy zadowoleni, jeśli uzyskamy w tym roku przychody na poziomie z 2011 r. lub 1 proc. wzrost" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Klein.

"Jeśli chodzi o wynik na poziomie EBITDA to oczekujemy około 5-6 proc. spadku, EBIT może być w najgorszym wypadku niższy o około 10 proc. rdr, a zysk spaść o 15 proc." - dodał.

Poinformował, że spadek wyników to efekt m.in. niższych marż na kontraktach, a na grupę niekorzystnie wpływa zastój w przetargach na rynku słowackim. Oczekuje jednak, że przetargi na Słowacji powinny przyśpieszyć pod koniec roku co jest związane z niskim zakontraktowaniem na projekty finansowane z funduszy unijnych, które powinny być wykorzystane do końca 2013 r. Jeśli zrealizowałby się ten scenariusz to w ocenie prezesa w 2013 r. możliwy byłby wzrost sprzedaży.

d9cs12z

Klein poinformował, że grupa ma obecnie trzy cele akwizycyjne.

"Jesteśmy bardzo zainteresowani średniej wielkości spółką z Czech, która oferuje oprogramowanie dla instytucji finansowych i sektora telco. Obecnie trwają rozmowy o cenie i strukturze transakcji. Spółka ta wypracowuje około 2 mln euro EBIT i jeśli byśmy się dogadali sfinansowalibyśmy transakcję środkami własnymi i ewentualnie małym kredytem" - powiedział Klein.

"Rozmawiamy też z dwiema mniejszymi spółkami z Czech, ale jeśli przejęlibyśmy tę średniej wielkości spółkę, to wówczas z nich zrezygnujemy" - dodał.

Poinformował też, że do spółki zgłaszają się inwestorzy zainteresowani odkupieniem spółki telekomunikacyjnej Slavanet.

"Na razie jednak firma ta nie jest na sprzedaż. Slavanet w tym roku będzie miał zapewne poniżej 6 mln euro EBITDA, a my zastanowimy się nad sprzedażą jak będzie miał około 7-8 mln euro EBITDA, czyli myślę, że za około dwa lata" - powiedział.(PAP)

gsu/ ana/

d9cs12z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9cs12z