Trwa ładowanie...
d3emjzy
d3emjzy

Zysk DNB Bank Polska wzrósł o 4,6% r/r do 59 mln zł w 2016 r.

Warszawa, 28.03.2017 (ISBnews) - Zysk netto DNB Bank Polska wyniósł 59 mln zł w 2016 r., co oznacza wzrost o 4,6% w skali roku. Całkowite przychody banku z działalności operacyjnej wzrosły o 3% r/r i wyniosły 242,1 mln zł, podano także.
Share
d3emjzy

"Przyjęliśmy strategię wyróżnienia się i specjalizacji sektorowej, co oznacza, że cały nasz bank podporządkowany jest strategii branżowej. Wybraliśmy kilka branż, dla których chcemy być bankiem tzw. pierwszego wyboru. Specjalizujemy się w takich sektorach jak: energetyka (w szczególności ropa, gaz i energetyka odnawialna), TMT (telekomunikacja, media, technologie), handel detaliczny, przemysł wytwórczy w szczególności motoryzacja i opakowania , usługi, a także sektor publiczny. Na tym się znamy, jesteśmy w stanie lepiej ocenić ryzyka w tych branżach, a w efekcie lepiej również dopasować strukturę finansowania" - powiedział prezes Artur Tomaszewski, cytowany w komunikacie.

Największą pozycję w przychodach banku stanowił wynik z tytułu odsetek (71% wszystkich przychodów). Wynik ten wzrósł o 8% i wyniósł 172,6 mln zł; w tym samym czasie z tytułu opłat i prowizji bank wygenerował przychody w wysokości 17,4 mln zł, podano także.

"Poziom wskaźnika wypłacalności na koniec roku wyniósł 16,36%. Bank dysponował bazą depozytów w kwocie 4 075 mln zł; z kolei saldo kredytów osiągnęło 8 125 mln zł. W minionym roku bank udzielił ponad 1 mld zł nowego finansowania klientom korporacyjnym. Fundusze własne wyniosły 1 390 mln zł" - czytamy w komunikacie.

d3emjzy

Celem banku jest podwojenie aktywów biznesu korporacyjnego do 2020 r. przy dalszej poprawie wskaźników efektywności i zachowaniu wysokiej jakości portfela kredytowego. DNB Bank chce się rozwijać na rynku finansowania fuzji i przejęć, podano także.

"Na przestrzeni ostatniego półrocza mieliśmy do czynienia z wyjątkowo intensywnym okresem, jeżeli chodzi o wykupy lewarowane w Polsce - w stosunkowo krótkim czasie na rynek trafiło kilka bardzo interesujących aktywów o łącznej wartości kilkudziesięciu miliardów złotych. Z racji ich rozmiaru, przykuły one uwagę regionalnych oraz globalnych graczy, którzy z jednej strony zakupy zwykli finansować na warunkach obowiązujących na rynku londyńskim czy też w Nowym Jorku, a z drugiej zainteresowani są zaciąganiem długu w złotówkach, aby nie narażać się na niepotrzebne ryzyko kursowe. Sądzę, że w 2017 r. rynek wykupów lewarowanych w Polsce - po okresie rekordowych transakcji - wróci do normy i z powrotem zaczną dominować transakcje dotyczące średniej wielkości podmiotów, zawierane przez lokalne fundusze private equity" - powiedział dyrektor biura finansowania strukturyzowanego Piotr Biernacki, również cytowany w komunikacie.

DNB Bank Polska S.A. jest obecny w Polsce od 2002 roku. To specjalistyczny bank korporacyjny obsługujący duże przedsiębiorstwa i sektor publiczny. Właścicielem banku jest Grupa DNB - największa norweska grupa finansowa, o aktywach wysokości 270 mld euro (na koniec 2015 r.), prowadząca działalność w 19 krajach. Jej akcje notowane są na giełdzie w Oslo.

(ISBnews)

d3emjzy

Podziel się opinią

Share
d3emjzy
d3emjzy