Trwa ładowanie...
dokhv0y

Zysk netto Getin Holding w III kw. '08 w przedziale 160-170 mln zł

16.10.Warszawa (PAP) - Szacowany zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej Grupy Kapitałowej Getin Holding za trzeci kwartał 2008 roku zawierał się w przedziale...
Share
dokhv0y

16.10.Warszawa (PAP) - Szacowany zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej Grupy Kapitałowej Getin Holding za trzeci kwartał 2008 roku zawierał się w przedziale 160-170 mln zł i był wyższy niż wynik za II kwartał 2008 roku oraz wyższy w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku - poinformowała spółka w komunikacie.

Spółka podała też, że według wstępnych danych na koniec III kwartału 2008 r. szacowana wielkość współczynnika wypłacalności spółki z grupy Getin Holding - Getin Banku przekroczyła poziom 12 proc., a szacowany poziom aktywów skarbowych (rozumianych jako suma wartości posiadanych rządowych papierów wartościowych, depozytów złożonych w innych bankach i na rachunku w Narodowym Banku Polskim oraz środki gotówkowe w kasach banku) przekraczał 4,5 mld zł, przy czym wartość środków złożonych w innych bankach (2,1 mld zł) przewyższała depozyty pozyskane z innych banków (0,4 mld zł) o 1,7 mld zł.

Geting Holding zapewnia też, że grupa nie posiada żadnych aktywów związanych z amerykańskimi obligacjami zabezpieczonymi wierzytelnościami.

dokhv0y

"W związku z aktualną niestabilną sytuacją na rynkach finansowych, Zarząd Emitenta informuje również, że ani Emitent ani jego spółki zależne nie posiadały i nie posiadają żadnych aktywów finansowych związanych z amerykańskimi obligacjami zabezpieczonymi wierzytelnościami" - podano.

Getin Holding podał również, też, że skonsolidowany raport kwartalny za III kwartał 2008 r. opublikuje 29 października, a nie jak wcześniej podawano 14 listopada. (PAP)

bas/ asa/

dokhv0y

Podziel się opinią

Share
dokhv0y
dokhv0y