Trwa ładowanie...
d1xicxi
d1xicxi

Zysk netto Kancelarii Prawnej-Inkaso WEC wzrósł o 3% r/r, EBITDA o 12% w I półr.

Warszawa, 03.08.2016 (ISBnews) - Zysk netto Kancelarii Prawnej - Inkaso WEC po dwóch kwartałach br. wyniósł 288 tys. zł i był wyższy o 3% w skali roku, zaś EBITDA zwiększyła się w tym czasie o 12%, podała spółka. Zarząd oczekuje wzrostu przychodów i zysku w kolejnych kwartałach dzięki pozyskiwaniu zleceń inkasa windykacyjnego i rozwojowi działalności factoringowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1xicxi

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 2,72 mln zł, co oznacza wzrost o 4% w skali roku. Zysk ze sprzedaży zwiększył się o 20% licząc rok do roku i sięgnął 285 tys. zł w I półr. 2016 r.

"Wyniki uważamy za dobre. Są one potwierdzeniem słuszności przyjętego przez zarząd kierunku rozwoju spółki, w tym wykorzystania nowych perspektyw i okazji rynkowych" - powiedział prezes Kancelarii Prawnej-Inkaso WEC Remigiusz Brzeziński, cytowany w komunikacie.

Podkreślił, że część zysku spółka reinwestuje w zakupy atrakcyjnych, wyselekcjonowanych wierzytelności, a ich windykacja przynosi wysoki zwrot.

d1xicxi

"Będziemy kontynuować działalność służącą umacnianiu branżowej pozycji na rynku B2B. Będzie ona polegać na zdobywaniu zleceń inkasa windykacyjnego. Z kolei rozwijając działalność faktoringową dodatkowo dywersyfikujemy źródła przychodu. To, w naszej ocenie, powinno mieć przełożenie na dalszy wzrost przychodów i zysków." - powiedział ISBnews Brzeziński.

Kancelaria Prawna - Inkaso WEC intensywnie rozwija usługi faktoringu korzystając z dobrej koniunktury na tym rynku. Szczególnie skupia się na mikrofaktoringu, który jest odpowiedzią na potrzeby mikro i małych przedsiębiorstw i cieszy się dużym zainteresowaniem z ich strony. Usługa została wprowadzona do oferty w II połowie czerwca br. W ciągu 1,5 miesiąca sprzedaży prowadzonej tylko poprzez jeden kanał, podpisanych zostało pięć umów z łączną kwotą limitów w wysokości 235 tys. zł.

"Niedawno opublikowaliśmy prognozę wyników na ten rok. Założyliśmy w niej wzrost przychodów i zysku netto o ponad 10% r/r. Zaprezentowane dziś wyniki pozwalają nam patrzeć optymistycznie na te założenia i na podtrzymanie prognozy. Są również motywacją do dalszych wysiłków" - podkreślił Brzeziński.

Kancelaria pracuje nad zwiększeniem swojego udziału w rynku wierzytelności B2B. Giełda wierzytelności należąca do GK WEC jest jednym z kanałów ich pozyskiwania.

d1xicxi

"Świadczymy już pełny zakres usług związanych z zarządzaniem wierzytelnościami oraz faktoring i wykupy pojedynczych wierzytelności. W GK mamy również kancelarię prawną oraz spółkę prowadząca szkolenia zamknięte i otwarte. Działalność szkoleniowa jest dla grupy bardzo dochodowa"- zaznaczył prezes.

Kancelaria realizuje również plany wyjścia poza Polskę. Jeszcze w tym roku zamierza podpisać pierwsze umowy z klientami z Ukrainy, gdzie działa już biuro sprzedaży spółki.

W czerwcu br. spółka sfinalizowała zakup od Instytutu Włókiennictwa lokalu biurowego przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi, zgodnie z warunkami wygranego przez siebie przetargu. Jak podkreśla, posiadanie takiego majątku jest rzadkością w branży, w której działa Kancelaria i ma znaczący pozytywny wpływ na kwotę aktywów trwałych spółki (+325%) i przez to jej wartości.

Kancelaria Prawna-Inkaso WEC to spółka działająca od ponad 20 lat na rynku windykacji B2B. Od maja 2015 r. notowana jest na NewConnect.

(ISBnews)

d1xicxi

Podziel się opinią

Share
d1xicxi
d1xicxi