Trwa ładowanie...

Żywność jeszcze bardziej zdrożeje. Wszystkiemu winna pogoda

Nie zanosi się na to, aby ceny w sklepach i na bazarach miały się ustabilizować. Najmocniej zdrożeją ziemniaki, kapusta, niektóre napoje, przetwory i ogórki gruntowe.

Share
Żywność jeszcze bardziej zdrożeje. Wszystkiemu winna pogoda
Źródło: WP.PL, Fot: Mateusz Madejski
d2bqsdv

- Już teraz na zakupach musze liczyć się z każdym groszem, więc jak będzie jeszcze drożej, to już nie wiem co zrobię. Miałem nadzieje, że ta fala podwyżek w końcu się zatrzyma - żalił się "SUper Expressowi" 84-letni pan Florian.

Miliony polskich emerytów najmocniej odczuwają wzrost cen. Niestety, nic nie wskazuje na to, aby drożyzna miała się zatrzymać. Wszystkiemu winna jest pogoda.

d2bqsdv

Najpierw wiosenne przymrozki, potem letnie susze, spowodowały, że tegoroczne zbiory były niskie, a plony słabej jakości. Niepokojące zjawiska pogodowe zniszczyły bowiem iliony hektarów upraw. Klęska dotkneła m.in. krajowe uprawy kapusty i cebuli. Dla przykładu, ziemniaki podrożały w ciagu roku o 100 proc.

- Nie tylko warzywa będą drożeć. Będzie dużo mniej jabłek, więc wszystkie przetwory automatycznie będą miały wyższe ceny. Będziemy skazani na importowane warzywa, więc podwyżki sa nieuniknione - przewiduje ekspert ds. gospodarczych i były wicepremier janusz Piechociński.

Obejrzyj: Ceny rosną, a na tym nie koniec. "Inflacja skokowo wzrośnie o 1 punkt procentowy"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bqsdv

Podziel się opinią

Share
d2bqsdv
d2bqsdv