Trwa ładowanie...
d1ran3f

10 konsorcjów zainteresowanych budową systemu poboru opłat: w tym m.in. Asseco i NTT

05.03. Warszawa (PAP) - Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na "Krajowy system poboru opłat, w tym czynności związane z poborem opłaty elektronicznej" organizowanym...

d1ran3f
d1ran3f

05.03. Warszawa (PAP) - Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na "Krajowy system poboru opłat, w tym czynności związane z poborem opłaty elektronicznej" organizowanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad złożyło 10 konsorcjów. Wśród nich znalazły się m.in. Asseco Poland i NTT System - poinformowała GDDKiA. Wartość przetargu szacowana jest na około 0,5 mld zł.

Termin składania wniosków o dopuszczenia do udziału w drugim etapie przetargu, który zakończy się wyborem wykonawcy systemu, upłynął w piątek 5 marca o godz. 12. O godz. 14 w siedzibie GDDKiA w Warszawie wnioski zostały otwarte.

Poniżej lista firm i konsorcjów, które złożyły wnioski:

- IBM Polska Sp. z o.o.;

d1ran3f

- SICE SA, Iridium Concesiones de Infraestructuras SA, Sprint;

- Alcatel Lucent Polska Sp. z o.o., Sanef SA, Egis Projects SA, Maribel Investments Sp. z o.o., Cardus Sp. z o.o.;

- Kapsch TrafficCom AG, Durante Investments sp. z o.o., Texel Sp. z o.o.

- Kancelaria Peter de Vries;

- Matic Sp. z o.o.;

- MyToll Sp. z o.o., Strabag AG, Kulczyk Holding SA, Efkon AG;

- Makronet Sp. z o.o., NTT System SA;

- NDI SA, Siemens Sp. z o.o. Affiliated Computer Services of Poland Sp. z o.o., Intrertroll Europe;

d1ran3f

- Autostrada Mazowsze SA, Autostrade pel l'Italia S.p.A., Asseco Poland SA, Asseco Czech Republlic a.s., Fela Management AG.

Jeszcze w marcu 2010 r. ma się zakończyć pierwszy etap procedury wyboru wykonawców. Te firmy i konsorcja, które zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu przetargu (spełnią kryteria postawione przez GDDKiA m.in. w zakresie doświadczenia oraz posiadanych możliwości technicznych) otrzymają Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia, aby na jej podstawie móc sporządzić ostateczne oferty. Termin ich złożenia, według planów GDDKiA, to maj br. Natomiast wybór najkorzystniej oferty oraz podpisanie umowy z wykonawcą przewidziane jest na czerwiec tego roku.

GDDKiA pod koniec 2009 r. ogłosiła pierwszy etap przetargu na wybór wykonawcy Krajowego Systemu Poboru Opłat, w tym czynności związanych z poborem opłaty elektronicznej. Planowana data wejścia w życie systemu to druga połowa 2011 roku. Obejmie on tylko samochody ciężarowe i autobusy.

d1ran3f

Zamówienie obejmuje zaprojektowanie, dostawę i obsługę Systemu Elektronicznego Poboru Opłat (ESP) wraz z czynnościami związanymi z poborem Opłaty Elektronicznej na autostradach, drogach ekspresowych i drogach o klasie niższej niż autostrady (drogi alternatywne) oraz zaprojektowanie, dostawę oraz obsługę Manualnego Systemu Poboru (MSP) wraz z czynnościami związanymi z poborem opłat na autostradach.

Firma, która wygra przetarg i stworzy system przez osiem lat będzie nim administrowała. Jej zadaniem będzie także pobieranie opłat za korzystanie z autostrad od kierowców samochodów osobowych.(PAP)

gsu/ jtt/

d1ran3f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ran3f