Trwa ładowanie...

125 tys. zł dla finalistów krajowego etapu Imagine Cup

Resort gospodarki podpisze z finalistami krajowego etapu konkursu informatycznego Imagine Cup umowy dot. projektów informatycznych. Na ten cel przeznaczy w sumie 125 tys. zł. Studenci przygotują m.in. międzyresortowy portal społecznościowy.

Share
125 tys. zł dla finalistów krajowego etapu Imagine CupŹródło: Jupiterimages
d3j7t9u

W środę w Ministerstwie Gospodarki każda z pięciu drużyn-finalistów krajowego etapu Imagine Cup wylosowała jedno z pięciu zadań. Dotyczą one m.in. zaprojektowania portalu społecznościowego, dostępu obywateli, firm i urzędników do systemów usług publicznych, użycia programów open source (darmowych) w służbie administracji, łatwego i szybkiego zakładania firm oraz tzw. sieciowania usług publicznych.

Obecny na spotkaniu wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podkreślił, że resort chce zaoferować wszystkim finalistom możliwość zrealizowania projektów, które mogą być stosowane w administracji i mogą być wykorzystywane w instytucjach publicznych.

Dyrektor departamentu gospodarki elektronicznej w MG Sebastian Christow powiedział w środę PAP, że zgodnie z umową drużyny będą miały czas na realizację projektów do końca roku. Każda z nich otrzyma na to 25 tys. zł. Dodał, że umowy będą podpisywane w przyszłym tygodniu.

d3j7t9u

Zaznaczył, że jeśli finalistom uda się stworzyć ciekawe projekty, to jest szansa na ich wdrożenie, a wtedy korzyść odniesie nie tylko resort gospodarki, ale także cała administracja publiczna.

Wcześniej z 5 finalistów wyłoniono zwycięzcę krajowego etapu konkursu Imagine Cup 2010. I miejsce i nagrodę resortu w wysokości 15 tys. zł otrzymał zespół Fteams. Nagrodzono go za projekt interPeter, czyli automatycznego tłumacza języka migowego umożliwiającego osobom z niepełnosprawnością słuchową porozumiewać się ze słyszącymi w rzeczywistym czasie. Fteams będzie reprezentować Polskę podczas światowych finałów konkursu w lipcu 2010 r. w Warszawie. Imagine Cup ma uczyć młodych ludzi przedsiębiorczości. Nad całością patronat honorowy pełni Ministerstwo Gospodarki.

Konkurs, organizowany przez Microsoft, jest największym międzynarodowym przedsięwzięciem technologicznym na świecie adresowanym do studentów. Finaliści konkursów krajowych rywalizują w 5 kategoriach: projektowanie gier, media cyfrowe, projektowanie oprogramowania, technologie informatyczne, projektowanie systemów wbudowanych.

W ub.r. w konkursie uczestniczyli studenci z ponad 120 krajów.

d3j7t9u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j7t9u