Trwa ładowanie...

13. emerytura. Nie zawsze 888 zł na rękę, niektórzy dostaną ponad 1000 zł

Tak zwana 13. emerytura to 1100 zł brutto, czyli 888 zł, zgadza się? Tak, ale nie w każdym przypadku. Niektórym emeryturom kwota rzeczywistego świadczenia zostanie pomniejszona w znacznie mniejszym stopniu.

13. emerytura. Nie zawsze 888 zł na rękę, niektórzy dostaną ponad 1000 złŹródło: East News, fot: Piotr Kamionka/REPORTER
d4bajhc
d4bajhc

Jak pisze "Super Express", kilkadziesiąt tysięcy emerytów dostanie na rękę 1001 zł w ramach wypłaty 13. emerytury.

Jak to możliwe? Dzięki kwocie wolnej od podatku wynoszącej do 8000 zł przy bardzo niskich dochodach w ogóle nie odprowadzą zaliczki na podatek. Zapłacą tylko składkę na ubezpieczenie zdrowotne.

To jeszcze nie wszystko Jest jeszcze grupa emerytów, którzy dostaną aż pełną kwotę "trzynastki" na rękę. Chodzi o osoby, które nie muszą odprowadzać składki na ubezpieczenie zdrowotne.

Obejrzyj: 13. emerytura to na rękę 888 zł. Rzecznik ZUS zapewnia: wszystko jest w porządku

Warto pamiętać, że wynoszące ponad 1000 zł jednorazowe świadczenie to przywilej osób które pobierają naprawdę niską emeryturę. Aby załapać się na pełną kwotę wolną nie można dostawać więcej niż 667 zł miesięcznie.

d4bajhc

Kolejny minus jest taki, że pełnej kwoty "trzynastki" nie dostaną od razu. ZUS potrąci im zaliczkę na podatek dochodowy, a zwrot nadpłaty dostaną dopiero w marcu 2020 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bajhc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bajhc