Trwa ładowanie...
d1ygech

20 złotych za minutę rozmowy kwalifikacyjnej

Pracodawca, który zaprasza kandydatów na
rozmowę rekrutacyjną, płaci im za spotkanie. Dziwne?
Niekoniecznie. To sposób, by szybko zdobyć wykwalifikowanych
fachowców - ocenia "Metro".

d1ygech
d1ygech

Co druga firma w Polsce ma kłopot ze znalezieniem pracownika, a w co trzeciej kandydat zrezygnował z etatu, bo wolał wyjechać za granicę - wynika z badań SMG/KRC. Zaradzić temu próbuje firma Wisdom należąca do Ordina N.V., największej holenderskiej firmy teleinformatycznej. Wkrótce rozpoczyna w Polsce rekrutację przyszłych pracowników.

_ Będziemy płacić za rozmowę kwalifikacyjną. Wybrani wcześniej kandydaci niezależnie od wyniku rozmowy otrzymają 20 zł za każdą minutę jej trwania. Czas oraz kwota będą wyświetlane na specjalnym zegarze _ - mówi Recruitment Campaign Coordinator z firmy Wisdom Kamil Furmański. Po co? _ Chcemy pokazać wszystkim, z którymi rozmawiamy, że poważnie ich traktujemy _ - wyjaśnia Furmański.

Jednak firma nie zamierza płacić wszystkim, którzy się do niej zgłoszą. Oferta skierowana jest do doświadczonych polskich programistów. Wszyscy muszą m.in. posiadać wykształcenie wyższe techniczne, co najmniej trzyletnie doświadczenie i biegle znać język angielski. W zamian będą pracować w Holandii. Legalnie nasi rodacy będą mogli być tam zatrudnieni już za kilka miesięcy - informuje gazeta.

Pomysł płacenia za rozmowy Holendrzy przetestowali już u siebie w kraju - z powodzeniem. Organizatorzy liczą na to, że podobnie będzie w Polsce, bo poświęconą jej witrynę tylko przez tydzień odwiedziło aż 40 tys. użytkowników. Wisdom nie wyklucza więc, że jeśli pomysł się powiedzie, to za kolejne rekrutacje - już nie tylko programistów - znów będzie gotowy zapłacić.

Socjolog z Uniwersytetu Śląskiego prof. Jacek Wódz: _ To doskonały pomysł, szczególnie, że skierowany do ludzi młodych, którzy będą wiedzieli, że nawet jeśli nie zostaną przyjęci, i tak nic nie stracą _ - ocenia rozmówca "Metra". (PAP)

d1ygech
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ygech

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj