ycipk-1egdpw

300+ nie dla wszystkich. Wszystko przez reformę

Aby dostać jednorazowe świadczenie 300 zł z programu "Dobry Strat" trzeba złożyć wniosek. Kłopot w tym, że bez podania szkoły, do której ma pójść dziecko, jest to niemożliwe. W wielu gminach jednak rekrutacja wciąż nie została ukończona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
300+ z opóźnieniem.
300+ z opóźnieniem. (WP.PL)
ycipk-1egdpw

Mieszkańcy gmin, w których jeszcze nie zakończyła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych, muszą poczekać, aż będzie wiadomo, do jakiej szkoły trafi ich dziecko. To bowiem jeden z wymogów otrzymania dodatku z programu "Dobry Strat".

W związku z kumulacją roczników aplikujących do liceów (gimnazjaliści i uczniowie podstawówki), co jest skutkiem reformy edukacji minister Anny Zalewskiej, wielu uczniów wciąż nie wie czy dostało się do wybranych szkół, albo do której trafią w związku z brakiem miejsc - pisze "Super Express".

Czytaj: 500+ z rekordowym zainteresowaniem, ale 300+ nie dla wszystkich. Już dwa miliony wniosków

ycipk-1egdpw

Wicedyrektor poznańskiego Centrum Świadczeń, Damian Napierała na łamach "SE" radzi rodzicom, aby wstrzymali się ze składaniem wniosków do czasu zakończenia rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

500 plus na pierwsze dziecko: "Klasa średnia kupi zegarek, nie kartofle"

Wnioski o 300+ można składać do końca listopada.To jednak oznacza, że pieniądze mające wspomóc rodziców w kupnie wyprawki szkolnej wypłacone dostaną dużo później.

ycipk-1egdpw

Czytaj też: Rosnące ceny zżerają program 500+. Bez waloryzacji rodzice będą dostawać na coraz mniejsze zakupy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
ycipk-1egdpw
ycipk-1egdpw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1egdpw