Trwa ładowanie...
d4ef6r8

300+ nie dla wszystkich. Wszystko przez reformę

Aby dostać jednorazowe świadczenie 300 zł z programu "Dobry Strat" trzeba złożyć wniosek. Kłopot w tym, że bez podania szkoły, do której ma pójść dziecko, jest to niemożliwe. W wielu gminach jednak rekrutacja wciąż nie została ukończona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
300+ z opóźnieniem.
300+ z opóźnieniem. (WP.PL)
d4ef6r8

Mieszkańcy gmin, w których jeszcze nie zakończyła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych, muszą poczekać, aż będzie wiadomo, do jakiej szkoły trafi ich dziecko. To bowiem jeden z wymogów otrzymania dodatku z programu "Dobry Strat".

W związku z kumulacją roczników aplikujących do liceów (gimnazjaliści i uczniowie podstawówki), co jest skutkiem reformy edukacji minister Anny Zalewskiej, wielu uczniów wciąż nie wie czy dostało się do wybranych szkół, albo do której trafią w związku z brakiem miejsc - pisze "Super Express".

Czytaj: 500+ z rekordowym zainteresowaniem, ale 300+ nie dla wszystkich. Już dwa miliony wniosków

d4ef6r8

Wicedyrektor poznańskiego Centrum Świadczeń, Damian Napierała na łamach "SE" radzi rodzicom, aby wstrzymali się ze składaniem wniosków do czasu zakończenia rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

500 plus na pierwsze dziecko: "Klasa średnia kupi zegarek, nie kartofle"

Wnioski o 300+ można składać do końca listopada.To jednak oznacza, że pieniądze mające wspomóc rodziców w kupnie wyprawki szkolnej wypłacone dostaną dużo później.

d4ef6r8

Czytaj też: Rosnące ceny zżerają program 500+. Bez waloryzacji rodzice będą dostawać na coraz mniejsze zakupy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d4ef6r8

d4ef6r8
d4ef6r8