Trwa ładowanie...

300 tys. dla ojca premiera. Rząd sypnął pieniędzmi na stowarzyszenie Kornela Morawieckiego

Blisko 300 tys. zł otrzymało w 2017 r. od rządowych instytucji stowarzyszenie "Solidarność Walcząca" Kornela Morawieckiego. To zdecydowanie więcej niż organizacja Kornela Morawieckiego, prywatnie ojca premiera, dostawała w poprzednich latach.

300 tys. dla ojca premiera. Rząd sypnął pieniędzmi na stowarzyszenie Kornela MorawieckiegoŹródło: PAP, fot: Piotr Polak
d2femi3

O zwiększonych przelewach na stowarzyszenie "Solidarność Walcząca" informuje "Super Express". Jako organizacja pożytku publicznego "Solidarność Walcząca" musi publikować m.in. rozliczenia przychodów. To właśnie z nich dowiadujemy się, że pieniądze z rządu popłynęły w 2017 r. szerokim strumieniem.

I tak, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przekazało stowarzyszeniu Kornela Morawieckiego 200 tys. zł. Pieniądze przeznaczono na projekt "Seniorzy obok nas", który służył "poprawie samopoczucia i przeciwdziałaniu marginalizacji osób starszych". W praktyce, jak pisze "SE", starsi członkowie "Solidarności Walczącej" i jej sympatycy mogli skorzystać z bezpłatnego pobytu w ośrodku wczasowym nad morzem.

Pieniędzy od instytucji państwowych było więcej. 34 tys. zł przekazał Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, a 62 tys. Narodowe Centrum Kultury.

Zobacz także: Paweł Kasprzak przeprasza Kornela Morawieckiego za incydent pod Sejmem

Stowarzyszenie Morawieckiego nigdy wcześniej nie mogło liczyć na takie pieniądze. W 2014 r. otrzymało 36 tys., a w 2015 r. 51 tys. zł. Wcześniej rządowych dotacji nie uświadczyło wcale.

Zwiększone finansowanie ojciec premiera tłumaczy obchodami 35-lecia swojej organizacji i towarzyszącymi jubileuszowi wydarzeniami. Potwierdza także, że seniorzy wraz z rodzinami mieli okazję wypocząć na wyjazdach. - Wiem, że byli zadowoleni - podkreśla Kornel Morawiecki w rozmowie z "SE".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2femi3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2femi3