Trwa ładowanie...

Kornel Morawiecki strofuje premiera. "Synu, zabierz 300+ bogatym"

Wyprawka szkolna, czyli tzw. 300+, nie powinna być wypłacana bogatszym rodzinom - mówi Kornel Morawiecki, cytowany przez "Super Express". Morawiecki senior twierdzi, że program w obecnej formie jest po prostu niesprawiedliwy.

Kornel Morawiecki strofuje premiera. "Synu, zabierz 300+ bogatym"Źródło: East News, fot: STANISLAW KOWALCZUK
dfyu1gc
dfyu1gc

- Wyprawka 300+ nie powinna być dla wszystkich. Dla tych, którzy zarabiają bardzo dobrze, nie powinno być tego dodatku. Po co im to? Rząd PiS powinien miarkować ten program. Jak ktoś zarabia duże pieniądze, to mu to jest niepotrzebne. To jest potrzebne biednym - takimi słowami, jak pisze "Super Express" Kornel Morawiecki strofuje syna-premiera.

Zobacz: Prof. Bugaj o daninie solidarnościowej: Chciałbym, żeby podatki w Polsce były progresywne

Morawiecki senior ma konkretną propozycję: 300 zł nie powinni dostać ci, którzy zarabiają powyżej 100 tys. rocznie. - To nie jest sprawiedliwe, że bogaci też będą dostawać ten dodatek - podkreśla.

dfyu1gc

Program "Dobry Start", który zakłada wypłacenie jednorazowej pomocy w wysokosci 300 zł na pomoce szkolne, już ruszył. Pieniądze nie będą wypłacane automatycznie. Zainteresowani muszą złożyć wnioski.

- Wszystkie rodziny, które złożą wnioski w lipcu i sierpniu mogą liczyć na wypłaty do 30 września - zapowiedziała kilka dni temu minister pracy Elżbieta Rafalska. Wnioski będzie można składać najpóźniej do końca listopada.

Świadczenie "Dobry Start" przysługuje dzieciom do 18. roku życia. Jeżeli 18-latek będzie kończył jeszcze liceum, pieniądze również otrzyma. Program zakłada, że środki można otrzymać maksymalnie do osiągnięcia przez dziecko 20. roku życia. Warunek jest jeden - nauka musiała się rozpocząć przed 18. rokiem życia i jest kontynuowana.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfyu1gc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfyu1gc