Trwa ładowanie...

4 mln zł na projekt "Startuj w biznesie"

Po nawet 40 tysięcy złotych z UE na prowadzenie działalności gospodarczej mają szanse dostać autorzy najlepszych pomysłów popartych biznesplanami w ramach projektu "Startuj w biznesie", który w marcu uruchomią Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego i Uniwersytet w Białymstoku.

4 mln zł na projekt "Startuj w biznesie"Źródło: Jupiterimages
d200i6d
d200i6d

Łącznie to 4 mln zł z programu UE "Kapitał Ludzki" - poinformował PAP koordynator przedsięwzięcia Bartosz Kuligowski z Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego w Białymstoku.

Celem projektu "Startuj w biznesie" jest promocja samozatrudnienia i wsparcie 60 firm, które mogą powstać w ramach projektu - poinformował PAP dr Adam Wyszkowski z Uniwersytetu w Białymstoku. Nabór uczestników projektu ruszy w marcu.

Swoje pomysły do projektu mogą zgłaszać wszyscy chętni dorośli mieszkańcy województwa podlaskiego, także studenci lub absolwenci uniwersytetu. Wśród nich projekt będzie specjalnie promowany.

W ramach projektu jego uczestnicy przejdą profesjonalne przygotowanie do działalności gospodarczej: szkoleniowe i finansowe. Będą się mogli m.in. nauczyć przygotowania biznes-planu, podatków, zarządzania kadrami.

d200i6d

Jak powiedział Wyszkowski, najbardziej liczyć się będą dobre pomysły. - Takie, które będą dawały szanse realizacji. Liczymy na kreatywność - dodał. Zaznaczył, że na pewno nie chodzi o duże pomysły innowacyjne, bo te wymagają olbrzymich nakładów, by je realizować, i nie na takie jest obliczony budżet projektu. Wykluczone są też pomysły związane z produkcją roślinną lub zwierzęcą.

Według założeń projektu, 60 najlepszych pomysłów, których autorzy zarejestrują działalność gospodarczą, ma szanse otrzymywać przez pół roku po 1 tys. 250 zł miesięcznie brutto wsparcia, a 12 autorów projektów, którzy będą prowadzić działalność gospodarczą i wykażą potrzebę dalszego wsparcia, by utrzymać płynność finansową, mają szanse na taką kwotę przez kolejne pół roku.

Te pieniądze mogą być przeznaczone na składki ubezpieczeniowe, ale też reklamę, zatrudnienie pracownika czy obsługę księgową.

d200i6d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d200i6d