ycipk-1egdpw

40 tys. zadośćuczynienia za kłopoty z seksem. Polak pozwał ubezpieczyciela i wygrał

Po wypadku samochodowym 54-letni mężczyzna zaczął mieć problemy z erekcją i zaczął odczuwać brak popędu. Sąd Apelacyjny w Łodzi uznał, że należy mu się za to zadośćuczynienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kłopoty z erekcją miały być następstwem wypadku
Kłopoty z erekcją miały być następstwem wypadku (Shutterstock.com, Fot: Dmitry Kalinovsky)
ycipk-1egdpw

Historię mężczyzny i jego sądowej batalii opisuje "Rzeczpospolita". Krzysztof G., jak został przedstawiony w artykule, choć nie jest to jego prawdziwe imię, został poszkodowany w czołowym zderzeniu samochodów.

Skutkiem obrażeń fizycznych były także problemy z erekcją i brak popędu seksualnego. Konieczne było leczenie.

Wcześniej mężczyzna i jego żona nie narzekali na tę sferę życia. Krzysztof G. skierował więc do sądu, domagając się zadośćuczynienia od ubezpieczyciela. Sąd Okręgowy przyznał mu 40 tys. zł.

ycipk-1egdpw

Ubezpieczenie OC. Zobacz, kiedy dostaniesz mniejsze odszkodowanie

Firma wniosła apelację. Podważała opinię biegłego seksuologa. Sąd Apelacyjny w Łodzi podtrzymał jednak pierwotną decyzję. Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", uznał za niedopuszczalne dywagacje apelacji o przyczynach zaburzeń erekcji czy zmniejszeniu ochoty na seks u mężczyzn w wieku, bowiem nie miały one żadnego oparcia w stanie faktycznym sprawy.

"Ale nawet używając tej nomenklatury apelacji, że mężczyzna w wieku 54 lat nie jest „dziarskim młodzieńcem", nie jest on również „bardzo starym mężczyzną", dla którego sfera życia seksualnego nie odgrywa już żadnej roli" – napisano w uzasadnieniu.

ycipk-1egdpw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Polub WP Finanse
ycipk-1egdpw
ycipk-1egdpw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1egdpw