Trwa ładowanie...
kolej

5 dni jazdy za złotówkę. Tego na kolei jeszcze nie było

Na niezwykłą promocję zdecydowała się Arriva, przewoźnik należący do Deutsche Bahn. Wystarczy dowód rejestracyjny samochodu, by przez pięć dni podróżować za złotówkę. To będzie strzał w dziesiątkę?

Share
5 dni jazdy za złotówkę. Tego na kolei jeszcze nie było
Źródło: Materiały prasowe
d3uln1a

Takiej promocji, jak Arrivy jeszcze w Polsce nie było, przynajmniej na kolei. od 23 do 27 lutego każdy, kto wylegitymuje się dowodem rejestracyjnym auta, może kupić za złotówkę bilet umożliwiający jeżdżenie pociągami Arrivy przez okres promocyjny. Czyli płacąc jeden złoty można korzystać z pociągów przewoźnika nawet do pięciu dni – cały tydzień roboczy. Dotychczas najtańsze bilety na pociąg oferowały w niektórych kursach Przewozy Regionalne w ramach oferty „Super bilet”, ale złotówkę kosztuje jeden przejazd, a pula biletów w tej cenie jest mocno ograniczona.

Oferta Arrivy jest już mocno reklamowana na stronie firmy. Kampania ewidentnie wychodzi z założenia, że pasażerowie kolei w Polsce nie tyle zmieniają przewoźnika, co sposób transportu i przesiadają się do aut czy też autobusów. Widać to po tym, jak Arriva przekonuje do swojej stałej oferty akcentując oszczędności finansowe, jakie daje korzystanie z jej usług w stosunku do jazdy samochodem oraz czasowe w stosunku do jazdy autobusem.

d3uln1a

Przy okazji przewoźnik nagłaśnia uruchomiony niedawno cykliczny rozkład jazdy między Toruniem a Grudziądzem. Na tej linii pociągi mają sześćdziesięciominutowe taktowanie i odjazd o tej samej porze każdej godziny. Takie rozwiązanie dotychczas stosowały, co najwyżej, kolejki podmiejskie (np. warszawska WKD), a nie przewoźnicy regionalni.

Promocja Arrivy może być bardzo dobrym sposobem na zachęcenie pasażerów do zamiany auta na pociąg. Nawet przy normalnych cenach biletów miesięcznych czy jednorazowych, poruszanie się pociągiem może być znacząco tańsze niż przejazdy autem. I dotyczy to nie tylko tego przewoźnika.

Arriva jest największym niezależnym od państwa polskiego przewoźnikiem kolejowym. Właścicielem spółki jest firma Deustche Bahn, należąca do Republiki Federalnej Niemiec. Pociągi spółki kursują w województwie kujawsko-pomorskim, ale Arriva stara się również o przejęcie przejazdów pasażerskich w innych województwach.

d3uln1a

Podziel się opinią

Share
d3uln1a
d3uln1a