Trwa ładowanie...
d4iphjv

500+ dla emerytów. Od terminu złożenia wniosku zależy, kiedy wpłyną pieniądze

Kto złoży wniosek do końca października, dostanie wypłatę za październik. Natomiast w przypadku wniosków złożonych później, wypłata nastąpi od pierwszego dnia miesiąca, w którym złożono wniosek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
500 plus dla emerytów. Od terminu złożenia wniosku zależy to, kiedy wpłyną pieniądze
500 plus dla emerytów. Od terminu złożenia wniosku zależy to, kiedy wpłyną pieniądze (Shutterstock.com, Fot: shutterstock.com)
d4iphjv

500 plus dla emerytów. Od terminu złożenia wniosku zależy to, kiedy wpłyną pieniądze

Z danych ZUS wynika, że już połowa uprawnionych założyła wniosek o 500+ dla osób niesamodzielnych. Warto się pospieszyć. Gdy złożymy wniosek jeszcze w październiku, mamy szansę na 1500 zł w tym roku.

Oglądaj: Wybory parlamentarne 2019. Cezary Tomczyk zaskakująco o 500 plus

Z pełnej kwoty świadczenia skorzystają te osoby, które mają najniższe dochody. Senackie poprawki wprowadziły bowiem zasadę "złotówka za złotówkę". Tym samym, gdy inne świadczenia (w tym emerytura czy renta) łącznie sięgają na przykład kwoty 1010 zł brutto, wtedy na rękę takie osoby otrzymają 490 zł, aż do limitu 1600 zł.

d4iphjv

500 plus dla emerytów. Podstawowe założenia przyznawania świadczenia

Zgodnie z ustawą o świadczenie uzupełniające w postaci "500+ dla emerytów" będą mogły wystąpić osoby, które ukończyły 18 lat i mają orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji (chodzi o orzeczenia o: całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji; o niezdolności do samodzielnej egzystencji; o całkowitej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym i niezdolności do samodzielnej egzystencji; o całkowitej niezdolności do służby i samodzielnej egzystencji).

Aby otrzymać świadczenie, trzeba będzie złożyć wniosek do ZUS lub do innego organu wypłacającego świadczenia emerytalno-rentowe. Dodatek będzie przysługiwać od miesiąca, w którym przyjęto prawidłowo złożony wniosek.

*Czytaj też: *500 plus dla emerytów. Zasady przyznawania świadczenia

d4iphjv

Świadczenie i koszty obsługi mają być finansowane z pieniędzy Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Przewidziano także możliwość udzielenia pożyczki SFWON przez Fundusz Pracy oraz przekazywanie mu dotacji z budżetu państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4iphjv

Podziel się opinią

Share
d4iphjv
d4iphjv