Trwa ładowanie...
ycipk-3311ql

500+ na dorosłe dzieci. Rząd rozważa kolejne zmiany w programie

Wydłużenie wypłat 500+ po 18 roku życia możliwe w następnych latach - taką możliwość rozważa rządząca partia. Politycy PiS zaznaczają jednak, że zależy od tego czy będą możliwości budżetowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
500+ na dorosłe dzieci. Rząd rozważa kolejne zmiany w programie
(East News)
ycipk-3311ql

Wiceminister rodziny pracy i polityki społecznej zapowiedział rozszerzenie programu 500+ rozmowie na antenie Radia Zet. Stanisław Szwed nie wykluczył objęcia świadczeniem także pełnoletnie dzieci.

Zobacz: Pułapka "500 plus". "Jest ryzyko, że część kobiet po wychowaniu dziecka nie wróci do pracy"

ycipk-3311ql

- Jeżeli będą możliwości budżetu państwa w następnych latach, to oczywiście będziemy szukać innych rozwiązań, może bardziej w kierunku wydłużenia okresów. Wiemy, że okres od 18 roku życia też jest wymagający dla rodzin. Są różne rozwiązania - mówił Szwed.

Profesor Ryszard Bugaj na łamach "Super Expressu" zaznaczył, że już ryzykownym pomysłem dla budżetu jest rozszerzenie programu na pierwsze dziecko, które ma obowiązywać od lipca 2019.

Czytaj "500" plus na pierwsze dziecko. Zmiany w programie. Czego dotyczą?

Jak zaznacza prof. Bugaj wydatek na dzieci powyżej 18 r. ż byłoby bardziej celowe, niż na pierwsze dziecko, jednak i tak – jego zdaniem – rząd powinien pomyśleć o innych rozwiązaniach. Jakich? Na przykład poszerzanie ofert bezpłatnych studiów – proponuje ekonomista.

ycipk-3311ql

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3311ql

ycipk-3311ql
ycipk-3311ql