Trwa ładowanie...

500+ na dorosłe dzieci. Rząd rozważa kolejne zmiany w programie

Wydłużenie wypłat 500+ po 18 roku życia możliwe w następnych latach - taką możliwość rozważa rządząca partia. Politycy PiS zaznaczają jednak, że zależy od tego czy będą możliwości budżetowe.

Share
500+ na dorosłe dzieci. Rząd rozważa kolejne zmiany w programie
Źródło: East News
d1laz97

Wiceminister rodziny pracy i polityki społecznej zapowiedział rozszerzenie programu 500+ rozmowie na antenie Radia Zet. Stanisław Szwed nie wykluczył objęcia świadczeniem także pełnoletnie dzieci.

Zobacz: Pułapka "500 plus". "Jest ryzyko, że część kobiet po wychowaniu dziecka nie wróci do pracy"

- Jeżeli będą możliwości budżetu państwa w następnych latach, to oczywiście będziemy szukać innych rozwiązań, może bardziej w kierunku wydłużenia okresów. Wiemy, że okres od 18 roku życia też jest wymagający dla rodzin. Są różne rozwiązania - mówił Szwed.

d1laz97

Profesor Ryszard Bugaj na łamach "Super Expressu" zaznaczył, że już ryzykownym pomysłem dla budżetu jest rozszerzenie programu na pierwsze dziecko, które ma obowiązywać od lipca 2019.

Jak zaznacza prof. Bugaj wydatek na dzieci powyżej 18 r. ż byłoby bardziej celowe, niż na pierwsze dziecko, jednak i tak – jego zdaniem – rząd powinien pomyśleć o innych rozwiązaniach. Jakich? Na przykład poszerzanie ofert bezpłatnych studiów – proponuje ekonomista.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1laz97

Podziel się opinią

Share
d1laz97
d1laz97