Trwa ładowanie...

500+ po włosku? Pieniądze dla nastolatków na książki, kino i teatr

Młodzi ludzie otrzymają od rządu 500 euro do wydania na dobra kultury. Program wystartuje 15 września.

500+ po włosku? Pieniądze dla nastolatków na książki, kino i teatrŹródło: Fotolia
d225ch6
d225ch6

Każdy Włoch, który w tym roku skończy 18 lat, może liczyć na specjalny prezent od rządu. Młodzi ludzie otrzymają 500 euro do wydania na książki, muzykę, bilety do kina czy teatru. Inicjatywa ma ich zachęcić do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

"Kulturalny bonus" dostaną wyłącznie osoby urodzone w 1998 roku. Aby mieć do niego dostęp, muszą zalogować się do specjalnie przygotowanej aplikacji "18App" na stronie Ministerstwa Kultury. Program wystartuje 15 września. Każdy użytkownik otrzyma 500 euro w formie voucherów, które będzie mógł wykorzystać na konkretne zakupy do końca grudnia 2017 roku - podaje "The Local".

Bilety do teatru, kina i na koncerty, książki, płyty, wizyty w muzeum oraz wycieczki do parków narodowych. Na to wszystko młodzi Włosi przeznaczą ekstra pieniądze od państwa. Vouchery będą honorowane w wersji papierowej w sklepach stacjonarnych, a także w formie elektronicznej dla płatności online.

- Inicjatywa wysyła jasny komunikat do młodzieży, przypominając im, że należą do wspólnoty, która wita ich w okresie pełnoletniości - zapewnia Tommaso Nannici, w rozmowie z dziennikiem "Corriere Della Serra".

d225ch6

Parlamentarny sekretarz stanu, który nadzoruje projekt, pragnie też zwrócić uwagę młodym ludziom, że korzystanie z dóbr kultury jest dla nich ważne zarówno dla wzbogacenia własnej osoby, jak i wzmacniania struktury społeczeństwa.

Włosi szacuję, że z rządowego dofinansowania skorzysta ok. 575 tys. 18-latków. Projekt ma kosztować 290 milionów euro. Politycy zapowiadają jednak, że będą to dobrze wydane pieniądze.

d225ch6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d225ch6