Trwa ładowanie...
program rodzina
25-06-2016 12:19

500+. Pozostał niecały tydzień na złożenie wniosku

Już tylko niecały tydzień pozostał na złożenie wniosku o świadczenie z programu "Rodzina 500 Plus", by otrzymać wyrównanie od kwietnia.

Share
500+. Pozostał niecały tydzień na złożenie wnioskuŹródło: Eastnews, fot: Jacek Domiński/REPORTER
d1sf3ks

Już tylko niecały tydzień pozostał na złożenie wniosku o świadczenie z programu "Rodzina 500 +", by otrzymać wyrównanie od kwietnia.

W przypadku wniosków złożonych po 1 lipca, świadczenie wypłacone zostanie bez wyrównania za poprzednie miesiące - przypomina minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Elżbieta Rafalska dodaje, że zdecydowana większość dokumentów już wpłynęła.

Program "Rodzina+ Plus" ruszył 1 kwietnia. Wnioski można składać bezpośrednio w gminie, wysłać pocztą lub przez internet korzystając z bankowości elektronicznej, systemu Emp@tia, platformy ePUAP oraz PUE ZUS.
Program przewiduje, że pół tysiąca złotych miesięcznie przysługuje na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie, do ukończenia przez nie 18 roku życia, bez żadnych dodatkowych warunków.

Świadczenie na pierwsze dziecko otrzymają natomiast te rodziny, w których dochód na głowę nie przekracza 800 złotych netto lub 1200 złotych netto, jeśli w rodzinie wychowywane jest dziecko niepełnosprawne.

Z szacunków wynika, że uprawnionych jest około 2 miliony 700 tysięcy rodzin, które mogą wnioskować o świadczenia na 3 miliony 700 tysięcy dzieci.

d1sf3ks
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sf3ks
d1sf3ks