54 proc. Polaków sądzi, że sprawy w kraju idą w złym kierunku - TNS OBOP

15.12.Warszawa (PAP) - Ponad połowa Polaków (54 proc.) jest
zdania, że sprawy w kraju idą w złym kierunku. Co trzeci badany
(34 proc.) wyraża przeciwną opinię. 12 proc....

15.12.Warszawa (PAP) - Ponad połowa Polaków (54 proc.) jest zdania, że sprawy w kraju idą w złym kierunku. Co trzeci badany (34 proc.) wyraża przeciwną opinię. 12 proc. respondentów nie ma jednoznacznego zdania na ten temat - wynika z sondażu TNS OBOP.

"W stosunku do ubiegłego miesiąca nie odnotowano istotnych zmian w nastrojach społecznych Polaków. Natomiast w zestawieniu z analogicznym okresem ubiegłego roku zauważono pogorszenie opinii o kierunku zachodzących w Polsce zmian (wzrost o 22 punkty proc. ocen negatywnych, przy jednoczesnym spadku o 10 punktów proc. not pozytywnych)" - napisano w analizie.

Jak wynika z badań TNS OBOP, ponad połowa społeczeństwa sądzi, że polska gospodarka przeżywa kryzys.

"Ponad połowa społeczeństwa (55 proc.) sądzi, że polska gospodarka przeżywa kryzys, przy czym 43 proc. badanych ocenia go jako lekki, a 12 proc. respondentów jako głęboki" - napisano.

"O tym, że gospodarka znajduje się w stanie rozwoju jest przekonanych 37 proc. Polaków, z czego zdaniem 2 proc. ankietowanych jest to rozwój dynamiczny, a zdaniem 35 proc. powolny. 8 proc. badanych nie ma na ten temat wyrobionej opinii" - dodano.

W porównaniu z listopadem br. ocena stanu gospodarki naszego kraju pogorszyła się (wzrost o 8 punktów proc. odsetka osób przekonanych o kryzysie polskiej gospodarki, przy jednoczesnym spadku o 8 proc. udziału badanych, według których gospodarka się rozwija).

"W zestawieniu z analogicznym okresem ubiegłego roku odnotowano wzrost - o 26 punktów proc. - odsetka ankietowanych dostrzegających kryzys polskiej gospodarki, natomiast udział tych respondentów, którzy mówią o jej rozwoju zmalał - o 24 punkty proc." - napisano.

Sondaż zrealizowano w dniach 4-8 grudnia 2008 r. na reprezentatywnej, losowej 1001-osobowej ogólnopolskiej próbie osób od 15 roku życia. (PAP)

jba/ jtt/

Źródło artykułu:PAP
finansenastrojekoniunktura

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)