Trwa ładowanie...

600 mln dolarów wyparowało. Hakerzy dokonali spektakularnej kradzieży

Hakerzy ukradli kryptowaluty o wartości około 600 milionów dolarów i to prawdopodobnie największa tego typu cyberkradzież w historii zdecentralizowanych finansów. Strona blockchainowa Poly Network, która padła ofiarą hakerów, wyjaśniła, że kradzież była możliwa dzięki wykorzystaniu niedoskonałości systemu.

Share
Kryptowaluty. Hakerzy ukradli rekordową sumę
Kryptowaluty. Hakerzy ukradli rekordową sumę Źródło: Unsplash.com
d3gv5pj

"Drodzy Hakerzy, tu zespół Poly Network. Chcielibyśmy nawiązać komunikację i zaapelować, byście zwrócili zhakowane dobra. Ilość pieniędzy, które zhakowaliście, jest największa w historii defi [zdecentralizowanych finansów - przyp. red.]" - zwrócono się bezpośrednio do hakerów w liście zamieszczonym na Twitterze.

Dodano, że "w każdym kraju jest to poważne przestępstwo ekonomiczne" i hakerzy będą ścigani.

d3gv5pj

"Pieniądze, które ukradliście, należały do tysięcy członków kryptowalutowej społeczności, czyli do ludzi. Powinniście z nami porozmawiać nad rozwiązaniem" - podkreślono.

Obce służby atakują Polskę? Cimoszewicz nie ma wątpliwości

Kryptowaluty. Hakerzy ukradli rekordową sumę

Hakerzy zabrali walutę Ether o wartości 267 mln dol., monety Binance warte 252 mln dol. oraz około 85 mln dol. w tokenach USDC - podaje BBC.

Changpeng Zhao, prezes Binance, poinformował, że grupa współpracuje z partnerami do spraw bezpieczeństwa i aktywnie stara się pomóc.

d3gv5pj

Poly Network to platforma do wymiany kryptowalut - służy do przekazywania tokenów blockchainowych do innych sieci. Systemy kryptowalutowe Ether oraz Binance powstały niezależnie od siebie i nie działają na takich samych zasadach - wyjaśnia BBC.

Dodaje, że z danych firmy CipherTrace wynika, że sektor krytpowalut stracił w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy tego roku 474 mln dolarów w wyniku oszustw.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3gv5pj

Podziel się opinią

Share
d3gv5pj
d3gv5pj