Trwa ładowanie...
monsterpolska.pl
badania
26-02-2013 09:00

75 proc. pracowników zwolniłoby swojego szefa

Nie ufamy swoim szefom za grosz. I gdyby to od nas zależało, natychmiast straciliby pracę – takie wnioski płyną z międzynarodowego badania opinii pracowników

75 proc. pracowników zwolniłoby swojego szefa
d3rsy5t
d3rsy5t

Respondenci z Meksyku okazali się najbardziej pewni siebie, gdyż prawie połowa (46 proc.) z nich obsadziłaby siebie na kierowniczym stanowisku. Przeciętny europejski pracownik nie jest już taki odważny - tylko 28 proc. zagłosowałoby na siebie. Jednakże Francuzi znacząco odstają od europejskiej średniej - 45 proc. ankietowanych widziałoby siebie w roli szefa. Pod względem faworyzowania współpracowników do objęcia pozycji szefa, Amerykanie są najbardziej wspierający – 27 proc. z nich wierzy, że kolega z pracy byłby lepszy niż ich obecny przełożony.

- Fakt, że tak wiele osób obsadziłoby samego siebie w roli szefa, pokazuje, jak wielu pracowników jest zdeterminowanych i pewnych siebie - mówi Mary Ellen Slayter, ekspert Monster.com - Pracownicy, którzy nie poparli swojego obecnego szefa, powinni rozważyć, czy pracują w opiekuńczym środowisku, które wspiera ich profesjonalny rozwój i karierę. Jeśli ludzie nie czują się komfortowo ze swoim kierownikiem, powinni pomyśleć nad alternatywami. Mam tu na myśli np: przeniesienie się do innego zespołu w swojej firmie, gdzie panuje lepsza opinia na temat umiejętności przywódczych przełożonych, a jeśli to niemożliwe, próba poszukania lepszych możliwości poza firmą.

Wyniki Globalnej Ankiety Monster.com bazują na odpowiedziach respondentów wizytujących stronę od 6 do 20 sierpnia 2012r. W ogólnym zestawieniu liczony jest tylko jeden głos każdego użytkownika.

d3rsy5t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rsy5t