Trwa ładowanie...
d3xrr9l

8 maja Quercus TFI rozszerzy ofertę o 6 subfunduszy opartych o rynki surowcowe

07.05. Warszawa (PAP) - We wtorek 8 maja Quercus TFI uruchomi 6 nowych subfunduszy opartych na kontraktach futures na złoto, ropę naftową oraz pszenicę - poinformowali na...

d3xrr9l
d3xrr9l

07.05. Warszawa (PAP) - We wtorek 8 maja Quercus TFI uruchomi 6 nowych subfunduszy opartych na kontraktach futures na złoto, ropę naftową oraz pszenicę - poinformowali na konferencji prasowej przedstawiciele towarzystwa. Quercus spodziewa się, że drugi i trzeci kwartał tego roku będą dla niego trudniejsze niż kwartał pierwszy.

"Postanowiliśmy uzupełnić dotychczasową ofertę o produkty oferujące ekspozycję na rynek surowcowy. Nowe produkty przygotują naszych klientów na różne scenariusze wydarzeń na rynkach finansowych" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Marcin Sobociński, dyrektor sprzedaży i marketingu Quercus TFI.

Od wtorku klienci TFI będą mieli możliwość zainwestowania w 6 subfunduszy, które pozwolą osiągnąć ekspozycję od minus 100 proc. do 200 proc. na aktywach bazowych. Quercus Gold lev, Quercus Oil lev i Quercus Wheat lev będą dążyć do odzwierciedlenia dwukrotności zmian cen instrumentów bazowych. Z kolei Quercus Gold short, Quercus Oil short i Quercus Wheat short dadzą możliwość zarabiania na spadkach cen surowców.

Subfundusze będą działać w ramach funduszu Quercus Parasolowy SFIO. Minimalną wymaganą kwotą inwestycji będzie 200 tys. zł.

d3xrr9l

Przedstawiciele Quercusa oceniają, że II i III kwartał 2012 roku nie będzie dla towarzystwa tak korzystny jak kwartał pierwszy.

"Pierwszy kwartał był dla nas zaskakująco dobry. Do drugiego i trzeciego kwartału podchodzimy z pewną rezerwą, oczekujemy, że będą relatywnie trudniejsze" - poinformował Sebastian Buczek, prezes zarządu Quercus TFI.

"Jeśli chodzi o nabycia jednostek, luty i marzec były dla Quercusa dobrymi miesiącami. W kwietniu także byliśmy lekko na plusie. Nie oczekujemy jednak znacznego wzrostu nabyć w najbliższym czasie" - dodał.

Zysk netto Quercus TFI SA w I kwartale 2012 r. wyniósł 2,871 mln zł, a przychody netto ze sprzedaży 10,305 mln zł. Wartość środków płynnych Quercus TFI na koniec I kwartału wynosiła 30,75 mln zł. Aktywa pod zarządzaniem spółki wyniosły w I kwartale 1,58 mld zł. (PAP)

mto/ ana/

d3xrr9l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xrr9l