Trwa ładowanie...
dgck455

888,25 zł dla każdego emeryta. Pieniądze trafią na konta do 26 maja

Trzynasta emerytura to dokładnie 888,25 zł. Ministerstwo Pracy przygotowało już projekt ustawy w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trzynastki trafią na konta emerytów do 26 maja.
Trzynastki trafią na konta emerytów do 26 maja. (East News, Fot: E. M. Welch / Rex Features/EAST NEWS)
dgck455

Od 1100 zł, które obiecał PiS, będzie odciągnięty podatek – przypomina „Gazeta Wyborcza”. Pieniądze dostanie ponad 9 mln 720 tys. Polaków, w tym 6,9 mln emerytów i 2,6 mln rencistów.

Ekstra emeryturę otrzymają również osoby na świadczeniach przedemerytalnych, zasiłkach przedemerytalnych, świadczeniach kompensacyjnych i emeryturach pomostowych. W sumie rząd na swoją nową obietnicę będzie musiał wydać ponad 10,7 mld zł.

Czytaj także: Trzynastka dla emerytów. Zobacz kiedy i w jakiej kwocie zostanie wypłacona

dgck455

Podczas ostatniej konwencji PiS Jarosław Kaczyński obiecał, że trzynastki emeryci dostaną 1 maja, ale to dzień wolny od pracy. Czy przelewów należy spodziewać się 2 maja? Niekoniecznie – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

W projekcie ustawy napisano, że każdy dostanie dodatkowe pieniądze wraz ze swoim majowym świadczeniem, których termin wypłaty wypada: 1, 6, 10, 15, 20. Lub 25. dnia miesiąca. Na pewno jednak wszyscy dostaną trzynastki przed wyborami do europarlamentu, które odbędą się 26 maja. I to – jak pisze „GW” – był główny cel PiS.

Czytaj także: Emerytura - jak żyć?

Od 1100 zł dodatku zostanie odliczony podatek dochodowy i składka zdrowotna. Jak czytamy w projekcie „typowa kwota netto będzie wynosić 888,25 zł”. Tyle na rękę dostaną seniorzy.

dgck455

W projekcie nie znalazły się żadne ograniczenia kwotowe, co oznacza, że trzynastkę dostaną także zamożni emeryci, tacy jak pani z Bydgoszczy, który co miesiąc otrzymuje 20 tys. zł.

Dodatek trafi także na konta 40 posłów emerytów, w tym Jarosława Kaczyńskiego (6,4 tys. zł brutto emerytury) oraz Jerzy Urban (ok. 5 tys. zł brutto).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: List od ZUS o przyszłej emeryturze. Jak poprawnie odczytać dokument?

dgck455

Podziel się opinią

Share
dgck455
dgck455