Trwa ładowanie...

Abonament rtv. Włosi zapłacą go z rachunkiem za prąd

Do tej pory od płacenia abonamentu uchylało się aż sześć milionów Włochów. Nie ma pewności, że powiązanie abonamentu z opłatą za elektryczność zmieni sytuację.

Share
Abonament rtv. Włosi zapłacą go z rachunkiem za prąd
Źródło: Fotolia, fot: manaemedia
dkvhnwv

Wraz z rachunkiem za energię elektryczną Włosi zapłacą w lipcu pierwszą ratę abonamentu radiowo-telewizyjnego. Do urzędów skarbowych, które są jego faktycznym poborcą, nadeszło 800 tysięcy zawiadomień od osób, które nie posiadają telewizora.

Do tej pory od płacenia abonamentu uchylało się aż sześć milionów Włochów. Nie ma pewności, że powiązanie abonamentu z opłatą za elektryczność zmieni sytuację. Będzie to nieuniknione tylko w przypadku tych, którzy za tzw. media płacą za pośrednictwem banku.

W ostatnich miesiącach wielu dostawców energii reklamowało się zwrotem kosztów abonamentu, zobowiązując się wziąć go na siebie. Nie ma jeszcze danych, jakie są skutki tej kampanii.

Abonament radiowo-telewizyjny kosztuje obecnie we Włoszech 100 euro rocznie. Pierwsza, lipcowa rata, wynosi siedemdziesiąt euro. Pozostałe raty będą do zapłacenia jeszcze przed końcem roku.

dkvhnwv

Podziel się opinią

Share
dkvhnwv
dkvhnwv