Trwa ładowanie...
d3el6vs
śledztwo

ABW ws. śledztwa dotyczącego korupcji w Ministerstwie Środowiska (komunikat)

...

Share
d3el6vs

10.01. Warszawa - ABW informuje:

Delegatura Stołeczna Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Warszawie, prowadzi pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, śledztwo w sprawie przyjmowania w latach 2009-2011 w Warszawie korzyści majątkowych przez pracowników administracji rządowej - Ministerstwa Środowiska (Departament Geologii i Koncesji Geologicznych) - w związku z pełnieniem funkcji publicznej polegającej na wydawaniu decyzji w przedmiocie przyznawania koncesji na poszukiwanie i rozpoznanie złóż kopalin (gazu łupkowego) oraz wręczania w tym samym okresie pracownikom tego Ministerstwa korzyści majątkowych, tj. o czyny z art. 228 § 1 i 3 k.k. oraz 229 § 1 i 3 k.k.

Podstawą wszczęcia śledztwa były wielomiesięczne czynności służbowe realizowane przez funkcjonariuszy Departamentu Bezpieczeństwa Ekonomicznego Państwa i Delegatury Stołecznej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

d3el6vs

W ramach przedmiotowego postępowania, w dniu 10 stycznia 2012 roku, funkcjonariusze Delegatury Stołecznej w Warszawie, na polecenie Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, zatrzymali siedem osób, w tym trzech urzędników Ministerstwa Środowiska, jednego z Państwowego Instytutu Geologicznego oraz trzech przedsiębiorców reprezentujących firmy posiadających koncesje na poszukiwanie gazu łupkowego.

Aktualnie w sprawie prowadzone są liczne czynności procesowe.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d3el6vs

Podziel się opinią

Share
d3el6vs
d3el6vs