Trwa ładowanie...
d38ppwg

ABW: zarzuty ws. korupcji w górnictwie (komunikat)

...

Share
d38ppwg

27.02. Warszawa - ABW informuje:

Kolejne 12 osób usłyszało zarzuty w sprawie prowadzonej przez delegaturę ABW w Katowicach wspólnie z tamtejszą Prokuraturą Apelacyjną dotyczącej korupcji w górnictwie. Najwyższa kara wynosi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie, w śledztwie prowadzonym od połowy 2011 roku, postawiono zarzuty kolejnym 12 osobom. Zarzuty dotyczą przyjmowania korzyści majątkowych z art. 228 k.k

Przestępczy proceder trwał od lat 90-tych i dotyczył dokonywania przez spółki i należące do nich zakłady górnicze zakupów urządzeń i maszyn górniczych oraz usług w zakresie remontów, serwisu, a także dostaw części zamiennych.

d38ppwg

Kwoty, których przekazania żądały uczestniczące w procederze osoby, były doliczane do ceny danego urządzenia, co powodowało konieczność ponoszenia dodatkowych - nieuzasadnionych kosztów przez podmioty, które te osoby reprezentowały.

Sprawa ma charakter międzynarodowy (w działania był zaangażowany m.in. podmiot z Austrii). Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że na przestrzeni około 10 lat przekazano łapówki w łącznej kwocie ponad 9 mln złotych.

Niektórym podejrzanym grozi do 12 lat więzienia. Łącznie w sprawie postawiono zarzuty 27 osobom.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d38ppwg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38ppwg