Trwa ładowanie...
d247ash

Action: Postępowanie sanacyjne zabezpiecza pozycję finansową i działalność

Warszawa, 01.08.2016 (ISBnews) - Otwarcie przez sąd postępowania sanacyjnego dla Action zabezpiecza pozycję finansową i pozwala przeprowadzić restrukturyzację, poinformował prezes Action Piotr Bieliński. 

Share
d247ash

"Ostatnie decyzje Urzędu Skarbowego, w których obciąża się nas odpowiedzialnością za błędy, zaniechania i niedociągnięcia urzędników i podmiotów trzecich, są dla nas nieakceptowalne. Chcę z całą stanowczością podkreślić, że Action zawsze z najwyższą starannością podchodziło do kwestii regulowania swoich zobowiązań podatkowych, co potwierdzały liczne kontrole organów podatkowych. Ostatnie decyzje Urzędów Skarbowych są de facto karą za działalność podmiotów niepowiązanych z Action" - stwierdził Bieliński, cytowany w komunikacie.

Zaznaczył, że te decyzje spowodowały spadek wiarygodności w oczach banków, ubezpieczycieli i dostawców. Zaczęło to zagrażać interesom spółki i jej akcjonariuszy, a także jej kontrahentom i pracownikom.

"Nie mogliśmy na to pozwolić, dlatego zdecydowaliśmy się na złożenie do sądu wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego. [...] W Polsce Prawo Restrukturyzacyjne działa od początku 2016 roku. Jest stosunkowo mało znanym narzędziem, które pozwala zabezpieczyć spółkę przed utratą płynności w sytuacji nagromadzenia niekorzystnych czynników zewnętrznych" - tłumaczy Bieliński.

d247ash

Wskazuje, że pozytywna decyzja sądu zabezpiecza pozycję finansową i pozwala przeprowadzić restrukturyzację.

"Dzięki niej jesteśmy w stanie w niezakłócony sposób rozwijać działalność Grupy Kapitałowej Action. Naszym głównym celem jest uniknięcie niewypłacalności spółki w wyniku realizacji decyzji urzędu skarbowego, z którymi się nie zgadzamy, a co za tym idzie zabezpieczenie interesów spółki i jej akcjonariuszy, kontrahentów i pracowników. Jesteśmy otwarci na wypracowanie rozwiązań optymalnych dla wszystkich zainteresowanych stron" - podsumował prezes Action.

Grupa kapitałowa Action skupia firmy działające w obszarze handlu i produkcji urządzeń IT, RTV/AGD, sprzętu biurowego oraz materiałów eksploatacyjnych. W ostatnim czasie realizuje również projekty e-commerce. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.

(ISBnews)

d247ash

Podziel się opinią

Share
d247ash
d247ash