Trwa ładowanie...
dq9n48n

Action spokojny o prognozę liczy, że po VI jej wykonanie przekroczy 50 proc.

16.05. Warszawa (PAP) - Po wynikach za I kw. Action jest spokojny o wykonanie tegorocznej prognozy. Kwiecień był kolejnym miesiącem, w którym spółka zanotował ponad...

dq9n48n
dq9n48n

16.05. Warszawa (PAP) - Po wynikach za I kw. Action jest spokojny o wykonanie tegorocznej prognozy. Kwiecień był kolejnym miesiącem, w którym spółka zanotował ponad dwudziestoprocentowy wzrost sprzedaży. Action liczy, że po półroczu całoroczna prognoza będzie zrealizowana w ponad 50 proc. - poinformował prezes spółki Piotr Bieliński.

"Jestem zupełnie spokojny o tegoroczną prognozę. Kwiecień był kolejny miesiącem, w którym zanotowaliśmy ponad dwudziestoprocentowy wzrost sprzedaży" - powiedział na spotkaniu z analitykami i dziennikarzami Bieliński.

"Chcielibyśmy, aby po drugim kwartale prognoza była wykonana w ponad 50 proc." - dodał.

Prognoza Action na 2013 rok zakłada osiągnięcie 54,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto i 4,22 mld zł przychodów. Po wynikach za I kw. jest wykonana w odpowiednio 27,4 proc. i 26,8 proc.

dq9n48n

Prezes poinformował, że wyniki wypracowane w I kw. 2013 r. to zasługa rozwoju nowych projektów biznesowych i wzrostu sprzedaży na rynku krajowym i zagranicznym. W I kw. Action pozyskał 850 nowych klientów, zwiększył sprzedaż do subdystrybutorów i przychody z przetargów. Grupa zanotowała wzrost sprzedaży na rynku polskim o 27,7 proc. oraz zwiększyła bazę klientów eksportowych.

Action informował wcześniej, że chce rozbudować magazyn o 11 tys. metrów kwadratowych, a koszt rozbudowy magazynu był wcześniej szacowany na około 80 mln zł. Bieliński poinformował w czwartek, że inwestycja nie ma jeszcze wszystkich przewidzianych prawem pozwoleń, ale intencją spółki jest rozpoczęcie rozbudowy najpóźniej w IV kw. Inwestycja ma być rozłożona na kilka lat, a planowany sposób jej finasowania to leasing.

Activejet - marka produktów własnych Action, do końca 2013 r. ma umowę na sponsorowanie Legii Warszawa, której koszt to ponad 1 mln zł kwartalnie.

"Myślimy o tym, aby pozostać sponsorem Legii, ale będziemy chcieli negocjować warunki" - powiedział Bieliński.

Prezes poinformował też, że Action myśli nadal o akwizycji innych podmiotów, ale jedynie przy założeniu rozsądnych warunków transakcji i uzyskania efektów synergii.

"Nie jest to obecnie nasz priorytet" - powiedział.(PAP)

gsu/ ana/

dq9n48n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dq9n48n