Trwa ładowanie...
d3gt1wm

Adidas sprzedaje koszulki z radzieckimi symbolami. Litwini oburzeni

Adidas wypuścił na rynek koszulki i sukienki z napisem USSR oraz godłem nieistniejącego już Związku Radzieckiego. Litewscy dyplomaci skrytykowali giganta odzieżowego. "Niektórzy wciąż jeszcze cierpią na nostalgię za imperium" - napisali na Twitterze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Odzież z symbolami państwa komunistycznego oburzyła litewskich dyplomatów
Odzież z symbolami państwa komunistycznego oburzyła litewskich dyplomatów (adidas.co.uk, Fot: Adidas)
d3gt1wm

Niemiecki potentat odzieży sportowej w oryginalny sposób "celebruje" zbliżający się mundial. W ramach nowej kolekcji pojawił się koszulki i sukienki z symbolami z czasów istnienia ZSRR.

Sukienka za jedyne 69.95 funtów "(...) czerpie inspiracje z pochodzących z 1991 r. strojów sportowych ZSRR i wprowadza sportowy styl z oddychającego materiału" - taką informację znajdziemy w opisie do produktu na stronie internetowej adidas.co.uk. - "Bawiąc się oryginalnymi detalami, letnia sukienka jest ozdobiona haftowanym herbem federacyjnym, nadrukiem "ZSRR" i "11" z tyłu".

    adidas.co.uk
(adidas.co.uk, Fot: adidas.co.uk)

Odzież z symbolami państwa komunistycznego oburzyła litewskich dyplomatów. "Niektórzy wciąż jeszcze cierpią na nostalgię za imperium" - czytamy na Twitterze Ministerstwo Spraw Zagranicznych Litwy.

"W czasach komunizmu Adidas był jedyną firmą, która na międzynarodowych turniejach sportowych ubierała sowieckich sportowców. I wtedy dla obywateli ZSRR sportowe ubrania firmy, które znali z telewizorów, zyskały status kultowych. To do tej nostalgii starali się widać nawiązać marketingowy firmy" - napisała Telewizja Biełsat.

d3gt1wm

Zakaz handlu w niedzielę korzystny dla internetu. Kto jeszcze zyska na nowych przepisach?

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d3gt1wm

Podziel się opinią

Share
d3gt1wm
d3gt1wm