Trwa ładowanie...

Adidas sprzedaje koszulki z radzieckimi symbolami. Litwini oburzeni

Adidas wypuścił na rynek koszulki i sukienki z napisem USSR oraz godłem nieistniejącego już Związku Radzieckiego. Litewscy dyplomaci skrytykowali giganta odzieżowego. "Niektórzy wciąż jeszcze cierpią na nostalgię za imperium" - napisali na Twitterze.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Odzież z symbolami państwa komunistycznego oburzyła litewskich dyplomatów
Odzież z symbolami państwa komunistycznego oburzyła litewskich dyplomatówŹródło: adidas.co.uk, Fot: Adidas
d128w27

Niemiecki potentat odzieży sportowej w oryginalny sposób "celebruje" zbliżający się mundial. W ramach nowej kolekcji pojawił się koszulki i sukienki z symbolami z czasów istnienia ZSRR.

Sukienka za jedyne 69.95 funtów "(...) czerpie inspiracje z pochodzących z 1991 r. strojów sportowych ZSRR i wprowadza sportowy styl z oddychającego materiału" - taką informację znajdziemy w opisie do produktu na stronie internetowej adidas.co.uk. - "Bawiąc się oryginalnymi detalami, letnia sukienka jest ozdobiona haftowanym herbem federacyjnym, nadrukiem "ZSRR" i "11" z tyłu".

    adidas.co.uk
Źródło: adidas.co.uk, Fot: adidas.co.uk

Odzież z symbolami państwa komunistycznego oburzyła litewskich dyplomatów. "Niektórzy wciąż jeszcze cierpią na nostalgię za imperium" - czytamy na Twitterze Ministerstwo Spraw Zagranicznych Litwy.

"W czasach komunizmu Adidas był jedyną firmą, która na międzynarodowych turniejach sportowych ubierała sowieckich sportowców. I wtedy dla obywateli ZSRR sportowe ubrania firmy, które znali z telewizorów, zyskały status kultowych. To do tej nostalgii starali się widać nawiązać marketingowy firmy" - napisała Telewizja Biełsat.

d128w27

Zakaz handlu w niedzielę korzystny dla internetu. Kto jeszcze zyska na nowych przepisach?

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d128w27

Podziel się opinią

Share
d128w27
d128w27