Trwa ładowanie...
dkvhnwv

Afrykański portfel Ursusa jest warty ok. 70 mln USD, spółka liczy m.in. na Iran

Warszawa, 22.03.2016 (ISBnews) - Ursus ma portfel projektów w Afryce warty ok. 70 mln USD, poinformował prezes Karol Zarajczyk. W planach spółki jest dalszy rozwój działalności zarówno w obszarze produkcji ciągników, jak również ich dystrybucji i serwisu na kolejnych rynkach afrykańskich. Spółka liczy też na rozwój na Bliskim Wschodzie oraz w Iranie.

Share
dkvhnwv

"W 2016 r. wchodzimy z portfelem projektów afrykańskich na kwotę ok. 70 mln USD z perspektywą dalszych zleceń. Nowe możliwości rozwoju pojawiają się na rynku w Iranie. Zarząd patrzy z zainteresowaniem również na byłe republiki Związku Radzieckiego: Kazachstan, Uzbekistan, Tadżykistan czy Kirgizję. Są to rynki, które mogą w przyszłości odegrać znaczącą rolę w rozwoju sprzedaży" - powiedział Zarajczyk, cytowany w komunikacie.

Zarząd od dawna analizował potencjał rozwoju na Bliskim Wschodzie, a udział w ostatniej misji rządowej do Iranu potwierdził możliwości biznesowe w regionie. W marcu br. Ursus zawarł ze spółką Motorsazan of Iran Tractor MFG Co. umowę na zakup elementów do montażu ciągników. Podpisana umowa na zakup irańskich części to punkt wyjścia do poszukiwania nowych perspektyw na Bliskim Wschodzie, podano również.

W 2015 r. sprzedaż eksportowa Ursusa wzrosła o 62% r/r do 198,5 mln zł, wobec wzrostu sprzedaży w kraju o 11% do 125,9 mln zł. Sprzedaż ogółem spółki wzrosła o 37% r/r do 324,4 mln zł.

W 2015 r. spółka podpisała znaczące kontrakty z ESC z Etiopii na kwotę 31 mln USD oraz The National Service Corporation Sole (SUMA JKT) z Tanzanii na kwotę 55 mln USD. W marcu br. kontrakt z ESC został powiększony o 5 mln USD.

Ursus to największy polski producent ciągników i maszyn rolniczych. Spółka posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, w Opalenicy i największy w Lublinie, gdzie zatrudnia łącznie ponad 800 osób. Ursus produkuje rocznie ok. 1,5 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych sprzedawanych w Polsce i na świecie.

(ISBnews)

dkvhnwv

Podziel się opinią

Share
dkvhnwv
dkvhnwv