Trwa ładowanie...

Agencja Fitch zmienia perspektywę Rosji z "pozytywnej" na "stabilną"

Agencja Fitch zmieniła w poniedziałek perspektywę wiarygodności kredytowej Rosji z "pozytywnej" na "stabilną" z powodu - jak wyjaśniła - niepewności politycznej i pogarszających się widoków światowej gospodarki.

Share
Agencja Fitch zmienia perspektywę Rosji z "pozytywnej" na "stabilną"
Źródło: AFP
d11ebvr

"Nasiliła się niepewność polityczna, a światowe perspektywy gospodarcze pogorszyły się od czasu, gdy Fitch zatwierdził notę (pozytywną Rosji) we wrześniu 2011 roku" - oświadczyła agencja w komunikacie.

Fitch potwierdziła rating Rosji na poziomie BBB (dla porównania Polska ma A-), ale zmieniła jej perspektywę, wskazując na "ograniczenia związane z rosyjskim modelem politycznym".

d11ebvr

"Chociaż Fitch sądzi, że obecny premier Władimir Putin wciąż jest faworytem, jeśli chodzi o wygraną w wyborach prezydenckich 4 marca, to pozostaje niejasne, jak władze kraju odpowiedzą na falę nieoczekiwanych protestów wywołaną wyborami do Dumy oraz na bardziej ogólne zmiany pejzażu politycznego" - oceniła agencja.

Zauważyła w komunikacie, że "niepewność polityczna zwiększa ryzyko ucieczki kapitału".

Wybory prezydenckie w Rosji odbędą się 4 marca. Putin jest w nich zdecydowanym faworytem, choć jego popularność od kilku miesięcy systematycznie spada.

Opozycja, która pod hasłami "Rosja bez Putina" protestuje przeciw fałszerstwom w wyborach do Dumy (niższej izby parlamentu) w grudniu, planuje kolejną demonstrację 4 lutego w Moskwie.

d11ebvr

Podziel się opinią

Share
d11ebvr
d11ebvr