Trwa ładowanie...
d47yms7

Agora: W Warszawie będzie ok. 800 nowych wiat przystankowych do końca roku

Warszawa, 09.11.2015 (ISBnews) - Agora ocenia, że do końca bieżącego roku w Warszawie stanie ok. 800 nowych wiat przystankowych, poinformował członek zarządu grupy Grzegorz Kossakowski.

Share
d47yms7

"Jest już postawionych ok. 730 wiat, z czego na ok. 700 powierzchnie przeznaczone są do sprzedaży. Zakładamy ok. 800 wiat do końca roku, a ostateczna liczba zależy w dużej mierze od momentu, kiedy spadnie pierwszy śnieg. W każdym razie idziemy z harmonogramem i jesteśmy zadowoleni z tego projektu.
Potwierdza się nasza strategia tej inwestycji, że następują przesunięcia środków na reklamę w tym kierunku" - powiedział Kossakowski podczas konferencji prasowej.

Prezes Agory Bartosz Hojka dodał, że jest to "niemal półmetek" projektu nowych wiat przystankowych w Warszawie. Według jego słów, grupa już widzi, że cieszą się popularnością wśród reklamodawców, co wzmocniło wyniki segmentu reklamy zewnętrznej grupy.

Agora podała w raporcie kwartalnym, że w III kwartale 2015 r. przychody ze sprzedaży reklam na nośnikach AMS wyniosły 35 mln zł. Jednocześnie, dzięki systematycznie prowadzonym działaniom optymalizacyjnym, segment obniżył koszty operacyjne, co wpłynęło na istotną poprawę wyniku operacyjnego na poziomie EBIT do kwoty 1,9 mln zł, a na poziomie EBITDA - do 5,4 mln zł. Wyższa niż rynkowa dynamika przychodów reklamowych segmentu to głównie zasługa rosnących przychodów z nośników segmentu premium, podkreśla spółka.

Agora jest m. in. wydawcą "Gazety Wyborczej" - największej polskiej gazety opiniotwórczej oraz czasopism. Do grupy należą także serwisy internetowe, radiostacje, firma reklamy zewnętrznej AMS, operator kin Helios, drukarnie oraz Stopklatka TV. Spółka zajmuje się również koprodukcją i dystrybucją filmową.

(ISBnews)

d47yms7

Podziel się opinią

Share
d47yms7
d47yms7